zapomenuté heslo

Tajemství léčivé houby Shiitake: Poradí si s cukrovkou i cholesterolem

Tajemství léčivé houby Shiitake: Poradí si s cukrovkou i cholesterolem
Spousta lidí se snaží najít v přírodě pomocníka, který by stabilizoval hladinu krevního cukru, snížil cholesterol a pomohl i v prevenci rakoviny. Přitom už máme takové možnosti ve svých rukou, stačí je jenom využít. Alespoň to potvrzují studie, které zkoumají léčivé účinky houby shiitake.

Studie potvrzují účinnost

Potenciál houby shiitake, která má český název houževnatec jedlý, spočívá nejenom v jejím všestranném využití v asijské kuchyni, ale zároveň i v jejím blahodárném vlivu na lidské zdraví. Už 2000 let ji Číňané používají ve své tradiční medicíně a její působení objevují dnes lidé po celém světě.

Odkud vlastně vzala svůj zvláštní název? Jde o dřevokazný druh houby, jejímž živitelem je dub, v japonštině zvaný shii – odtud jméno shiitake. Ze stromu, na němž roste, si bere živiny. Doslova je tak připravuje ve stravitelné podobě nám, lidem. Extrakty z shiitake totiž pomáhají při mnoha nemocech. Intenzivnímu zkoumání účinků houby shiitake se řadu let věnoval japonský lékař Kisaku Mori. V řadě studií potvrdil její léčebný význam. Seznámíme se nyní s výsledky jeho výzkumů.

Pozitivně ovlivňuje léčbu chorob

Japonský doktor Kisaku Mori zjistil, že shiitake pomáhá tímto způsobem:
• Snižuje cholesterol
• Stabilizuje hladinu krevního cukru a podporuje léčbu cukrovky
• Pomáhá při překyselení žaludku a organismu
• Léčí žlučové kameny
• Pomáhá v léčbě žaludečních vředů
• Doplňuje nedostatek vitamínů
• Pomáhá při chřipce a nachlazení
 

Posiluje imunitu a reguluje cholesterol

Velice důležitý je především obsah betaglukanů v shiitake. Tyto látky totiž dokážou velice účinně stimulovat imunitní buňky a tím pádem se lidské tělo mnohem snáze vyrovnává s bakteriemi a viry. Další látkou, kterou najdete v houbě, je eritadenin. Podle studií postačí, když zkonzumujete 5 nebo 6 hub denně a cholesterol může poklesnout až o 12 % hodnoty za týden. Strůjcem tohoto poklesu je právě zmiňovaný eritadenin. Ovšem v plodnici houby najdete také celou řadu dalších látek, a to především vitamíny B2, B6 a D, dále selen, měď, zinek, mangan a kyselinu pantotenovou.


Vybírejte jenom kvalitní doplňky stravy

Jistě ale chápete, že u nás nenajdete oněch 5-6 hub, které denně potřebujete k regulaci hladiny cholesterolu, i kdybyste prochodili les křížem krážem. Nerostou u nás. Nemusíte ale za nimi cestovat do Číny nebo Japonska. Jsou totiž k dispozici doplňky stravy obsahující extrakt z shiitake. Musíme ale upozornit, že tablety s extraktem nejsou všechny ve stejné kvalitě. Jestli chcete udělat něco pro své zdraví, měly byste si pečlivě pročíst složení tablet a brát pouze ty s dostatečnou koncentrací polysacharidů. Měly by jich mít alespoň 40 %. Zároveň sahejte po 100% přírodním přípravku, a to extraktu z houby, nikoli prášku z houby. Jedině extrakt je totiž pro vaše tělo dobře stravitelný.

Nechte léčivou houbu vyzkoušet také?

Připravila: Katka
Foto: Superiorherb
8. 1. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

tygr
TYGR - dřevo


DoporučujemePoslední drby

radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...
heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook