zapomenuté heslo

Léčivé rostliny pro krásu

Léčivé rostliny pro krásu
Věrné čtenářky našeho webu vědí, že už jsme vás seznámili s úžasnými zelenými pomocnicemi, které podpoří imunitu anebo fungují jako dokonalé stimulanty. Ovšem neméně příjemné je také vědět, co prospěje vašemu půvabu.

Z mnoha šikovných rostlinek jsme vybrali trojici těch NEJ, které mohou směle aspirovat na titul zelená kráska do každé rodiny. Navíc u nich rovněž platí, že podpoří nejen půvab, ale také vaše zdraví.

Aloe vera

O drobné nehody v domácnosti není nikdy nouze a tak neškodí mít po ruce praktickou zelenou lékárnu. Na oděrky, malé popáleniny, řezné ranky i bodnutí nebo kousnutí hmyzem pomůže šťáva z aloe – stačí uříznou kousek šlahounku a potřít bolavé místečko. Urychluje to hojení a současně se brání průniku infekce. Ostatně šťáva a také gel patří mezi nejčastější formy fytoterapie touto rostlinou. A kdy pomáhají i léčebně? Stimulují imunitu, podporují práci trávicí soustavy, působí protizánětlivě a snižují hladinu cholesterolu v krvi. Lze je použít rovněž při zácpě, bolestech hlavy, závratích, na regulaci krevního tlaku a mnoho jiných potíží.

Tipy pro krásu: Gel z aloe se používá v kosmetickém průmyslu jako hydratační složka balzámů, masek, opalovacích i regeneračních krémů. Pro pěkné vlasy doporučujeme domácí metodu – rozmixujte několik kousků aloe s vodou a tímto neobvyklým „odvarem“ opláchněte svou kštici, hned po umytí.

 

Jojoba

O jojobovém oleji jste už určitě slyšeli. Ale víte, že se používá v první řadě jako nosná látka pro léčiva, u kterých je třeba, aby rychle pronikly do kůže a podkoží? Ovšem jojobový olej a jeho deriváty našly uplatnění i v jiných oblastech, například při výrobě leštidel, svíček, mýdel, nebo také kříd, změkčovačů kůží, mazadel a tak bychom mohli pokračovat. S jojobovým olejem jsme zkrátka velice často v kontaktu, jen to netušíme.

Tipy pro krásu: Ani kosmetika nezapomněla využít dobrých vlastností této rostliny. Jojobový olej byste našli třeba ve vlasových šamponech a kondicionérech, odličovadlech, platových a tělových přípravcích, krémech proti sluníčku a také ve rtěnkách.

 

Tea tree

Praktický tea tree olejíček s antiseptickým působením, který je navíc potopudný a usnadňuje vykašlávání, se chválí mnoho rodin. Rovněž je dobrým stimulačním prostředkem pro vaši imunitu a ulevuje při řadě bakteriálních a houbových infekcí. Zevně se na tea tree oil sází, když potřebujete léčit záněty ústní dutiny, bolesti v krku, opary, nehtové nebo kožní plísně, drobné vyrážky a řezné ranky. Prospívá také ve formě masážních přípravků na kloubní a svalové bolesti a dále je velice účinným deodorantem a repelentem. Při mnoha infekcích, a také při chronické únavě, se doporučuje tea tree olejíček inhalovat, stačí ho jen nakapat (maximálně 10 kapek) do vařící vody.

Tipy pro krásu: Kosmetický průmysl spoléhá zejména na antiseptické vlastnosti tea tree olejíčku. Běžně jsou k mání různé pleťové vody (nejen na akné), čisticí mléka, mýdla, krémy, masky a jiné. A pokud byste si domů pozvali soukromého maséra, může vás opečovávat přípravkem, který si sami nachystáte – do arašídového oleje lze přidat až 5 procent tea tree olejíčku.
 

Připravila: Marcela s využitím zdroje Léčivé rostliny třetího tisíciletí, www.nakladatelstvi-start.cz

Foto: iStock
23. 8. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook