zapomenuté heslo

Udělejte svému tělu radost

Udělejte svému tělu radost
Aby mohly všechny orgány plnit své úkoly, potřebují trochu péče a pozornosti. Co můžeme pro své nejdůležitější „součástky“ udělat?

Opatrujte srdce

Nejvýkonnější sval našeho těla denně přečerpá přibližně 10 hektolitrů krve. Díky tomu zajišťuje všem orgánům zásobování kyslíkem a energií. Srdce nejvíc potěší, když si odpustíte cigarety, které zužují cévy a zvyšují krevní tlak. Velice důležitý je také pravidelný pohyb, protože posiluje cévy a pomáhá držet v normálu krevní tlak. Zároveň vám pomůže bojovat s nadváhou. Od kil navíc je totiž jen krůček k cukrovce, která má na srdíčko velmi negativní vliv.

Odlehčete žaludek

Významná část naší trávicí soustavy zpracovává všechno, na čem si pochutnáváme. A někdy opravdu není o co stát. Žaludku nejvíce škodí strava plná tuků a cukrů. „Fast foody“ a nejrůznější polotovary bývají zároveň chudé na vlákninu, minerály, a vitaminy. Neprospívá mu ani stres a napětí, kouření, přemíra alkoholu a příliš kořeněná jídla.

Šetřete játra

Tento orgán zbavuje naše tělo škodlivin, vylučuje žluč, je zásobárnou cukrů a plní ještě celou řadu dalších důležitých úkolů. Játrům uděláte největší službu, když se vyvarujete konzumace alkoholu, kouření a zbytečného užívání léků. Dodržujte správnou životosprávu a chraňte se před žloutenkou. Samozřejmostí je důsledné dodržování hygieny, ale vhodné je také očkování.

Prospějte ledvinám

Každý den přefiltrují a vyčistí kolem 200 litrů krve a zajišťují celou řadu dalších funkcí. Pro zachování zdravých ledvin je důležité hlídat si pitný režim. Denně byste měli vypít kolem 2 litrů tekutin, ovšem vyhýbejte se alkoholu. Ledviny ocení spíš bylinkové čaje. Pokuste se omezit konzumaci soli, tuků a cukrů a chraňte své tělo proti prochladnutí.

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
30. 12. 2020hodnotit 1 2 3 4 5

Napište redakci

Rewrite letters from the image.
 

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

opice
OPICE - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook