zapomenuté heslo

Travte čas společně! Cvičení pro mladé i seniory

Travte čas společně! Cvičení pro mladé i seniory
Sport není jen pro mladé lidi. Skupinovým aktivitách v tělocvičně se mohou věnovat také senioři. Vlastně je jim to velice prospěšné! Zjistěte proč a na jaká cvičení mohou vyrazit i prarodiče s vnoučaty.

Ať neochabují svaly

Cvičení a rehabilitace představují pro seniory obvyklou součást rekonvalescenčního procesu po úrazech nebo při jiných zdravotních komplikacích. Starší lidé často nabývají dojmu, že s přibývajícími léty si musí upírat sportovní radovánky. To se však pletou.
Bolestem zad i omezené pohyblivosti mohou snadno předcházet, pokud zařadí mezi aktivity po dobu podzimu života také cvičení. Ideálně taková, která aktivují svalstvo a při nichž se protáhnou.


Jak a s čím cvičit

Jako cvičení pro seniory se skvěle hodí lekce na míčích, pilates, jóga, bojová umění nebo společenské tance. Při bojových sportech a společenských tancích si starší lidé mohou zlepšit fyzickou kondici, nebudou se tudíž tolik zadýchávat. Při józe a pilates zase trénují stabilitu těla a pěstují svou mobilitu. Cvičení na míčích prospívá především těm, kdo se trápí s bolestmi zad. Vedle velkého gymnastického míče se často využívá také overballů, které pomáhají zapojit více svalů. Tyto pomůcky se pro seniory hodí také pro domácí použití.


Společnost mladých prospívá

Senioři by měli ideálně navštěvovat smíšené lekce. Tedy takové, jež probíhají společně s mladšími generacemi. Pravidelné setkávání s dalšími věkovými skupinami pomáhá člověku udržovat si přehled o dění kolem. U seniorů často snižuje riziko, že se nechají snadno napálit podvodníky. Takto také získávají informace přirozeným způsobem a buduje se u nich motivace vzdělávat se v oblasti moderních technologií, omezuje se pocit osamělosti nebo riziko vzniku depresí.


Tak jak mladí předávají při společných aktivitách něco svým starším kolegům, mohou mnohé nabídnout rovněž senioři mladým. Životní zkušenosti, vzpomínky na důležité milníky v historii, zajímavé zážitky. O to vše dokáže vyprávění lidí v důchodovém věku obohatit život nejen mladých.

KP
Foto: pixabay
10. 11. 208
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

jezevec
JEZEVEC - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook