zapomenuté heslo

Tip pro rodiče: svačina on-line

Tip pro rodiče: svačina on-line
Stále přemýšlíte, co dobrého a přitom zdravého nachystat potomkovi na svačinu? Nelamte si hlavu sami a poraďte se s chytrými webovkami, které to udělají (téměř) za vás!

Ranní probuzení po několika hodinách spánku velí – umýt se a nasnídat! Ostatně energie přijatá snídaní pomůže k dobrému startu do nového dne. Má to však háček; ne každé dítě snídá … Zejména v těchto případech je pak víc než nutné pečlivě promýšlet, co ratolesti připravit na svačinu.

Na co si dát pozor

„Negativní vliv dopoledního hladovění na vznik nadváhy a obezity je už rodičům poměrně dobře známý. Málokdy si ale uvědomují, že velmi často způsobuje také nesoustředěnost, zhoršenou schopnost vnímání výkladu a může tak přímo zhoršit školní výsledky“ upozorňuje Hana Knížková z Poradenského centra Výživa dětí. A dodává, že dětský organismus si dokáže jen ve velmi omezené míře vytvářet zásoby energie, čili její nedostatek je vidět téměř ihned. „Děti jsou podrážděné nebo naopak jakoby utlumené, nesoustředěné a často se přidává také bolest hlavy."

Seznamte se s ideálem

Optimálně by nejen svačina, ale každé jídlo mělo obsahovat vhodnou kombinaci všech základních živin – bílkovin, cukrů a tuků. Jenže jak to vymyslet, aby to, co školákovi nabídnete, také s chutí snědl? Tehdy vám jistě přijde vhod takzvaný svačinový rádce, kterého najdete na webu: www.rostemeschuti.cz/jidelnicek. Zde stačí, když rodiče uvedou základní informace o dítěti (věk, váhu a výšku), dále potraviny, které je třeba vyloučit, a současně označí dny, kdy dítko čeká náročnější sportovní aktivita.

I pro více sourozenců

Máte doma dvě nebo tři děti? Ani to nevadí; najednou lze sestavit až 3 jídelníčky, tedy pro tři děti, na dobu až jeden týden. Nabízený jídelníček potom dbá nejen na to, co potomek obecně potřebuje pro svůj zdárný vývoj, ale i na jeho chutě, potenciální alergie i kalorickou vyváženost. Webová aplikace současně poskytuje i informace k jednotlivým složkám navrhovaných svačin.

Zaujalo nás

Chcete se dozvědět více o této speciální výživové aplikaci? Anebo máte vůbec dotaz ohledně vhodné stravy pro vašeho potomka? Pak se obraťte na pražské Poradenské centrum výživa dětí, a to buď telefonicky nebo e-mailem. Podrobnější informace najdete na webových stránkách sdružení: www.vyzivadeti.cz


Připravila: Marcela
Foto: iStock
7. 5. 2013
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přeposlat známému

 

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

vlk
VLK - země


DoporučujemePoslední drby

heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?
Jana82
Osteoporoza
Dobrý den, lékařem mi byla zjištěna osteoporoza a bylo mi doporučeno, abych si koupila doplnky stravy s vitamínem K2 a...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook