zapomenuté heslo

Přírodní termální jezero Hévíz léčí

Přírodní termální jezero Hévíz léčí
Přestože léto zanedlouho skončí, stále se nabízí řada míst ke koupání. Pokud chcete běžnou vodní relaxaci spojit s léčebným efektem, nabízíme vám tip: maďarské termální jezer Hévíz.

O jezeru Hévíz se uvádí, že jde o největší biologicky aktivní přírodní termální jezero na světě. Zdatní cestovatelé by možná mohli oponovat tvrzením, že novozélandské jezero Echo je prokazatelně větší. A měli by pravdu, tedy z pohledu velikosti. Echo však není vhodné ke koupání a nelze ho využít jako léčivý zdroj.

Co Hévíz slibuje

Jezero najdete ve stejnojmenném městečku v Maďarsku. Z Prahy je to přes 500 km, z Brna asi 340 km. Napájí ho dva termální prameny různých teplot (nacházejí se v hloubce asi 38 metrů), jež obsahují sloučeniny síry a nerostných látek a jsou natolik výkonné, že během tří dnů dokážou vyměnit veškerou vodu v jezeře. Co je pro vás však podstatné - v létě může teplota vody v jezeře dosahovat dokonce až 38 °C, v zimě asi 23 až 25 °C. Koupat se tedy dá po celý rok.

Tip pro alergiky

Hévíz je díky termálnímu jezeru velice vhodným místem pro alergiky a osoby s dýchacími potížemi. Neustále se opakující odpařování vody z termálního jezera čistí vzduch, takže okolí jezera i prostředí místních lázní je zbavené téměř veškerého prachu a alergenů. Připomeňme si dále přírodní masáž, které se vám díky koupání v jezeře dostane. Teplá voda stoupá zdola k hladině, ochlazená voda z povrchu klesá ke dnu. Toto dvousměrné proudění, podpořené otáčením vodní masy vpravo díky oválnému tvaru jezera, udržuje vodu v neustálém pohybu. Výsledek? Bezvadná regulace teploty vody v jezeře, výborná distribuce ve vodě rozpuštěných látek a avizovaný masážní efekt.

Místní lázně

Kromě koupelí v samotném termálnímu jezeru můžete využít rovněž zdejší lázeňské procedury. Zásadní samozřejmě jsou termální koupele v bazénech v léčebných domech a hotelích, jež se doplňují zábaly, masážemi, pitnou kúrou… A přestože je městečko Hévíz nevelké (asi 5000 obyvatel), ubytovacích kapacit má dostatek.

Co se v lázních léčí? Zejména potíže pohybového aparátu všech typů degenerativních opotřebení a zvápenatění, zánětlivé nemoci kloubů a páteře, vazivový revmatismus a řada dalších zdravotních problémů.

Aktivní „doplňky“

Léčebný pobyt se nabízí doplnit turistikou, ať už klasickou, nebo na kolech (síť místních cyklotras a turistických cest je skutečně velkorysá). Z mnoha tipů na výlet nesmíme zapomenut zmínit jezero Balaton, které se nachází v národním parku doslova jen několik kilometrů od Hévízu.

Připravila: mar
Foto: www.jezeroheviz.cz
26. 8. 2016hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat
#1: Fredrriko vloženo: 16. 11. 2019
S článkem plně souhlasím. Termální lázně Hevíz jsou ideálním místem pro léčebný pobyt. Rozhodně jedno z nejlepších míst v maďarsku pro odpočinek. Více info - https://www.ensanahotels.com/cz/lazenske-hotely/destinace/madarsko/heviz


DoporučujemePoslední drby

radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...
heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook