zapomenuté heslo

Miminka a koupání: jak často je to zdravé?

Miminka a koupání: jak často je to zdravé?
Postarat se co nejlépe o své děťátko znamená pečlivě dbát i na jeho hygienu. Ovšem někdy méně znamená více, což platí i pro koupání i starostlivost o jemnou dětskou pokožku.

Přehnaná péče totiž může být na škodu stejně jako nedostatečná starostlivost. Navíc pokožka novorozence je skutečně nadstandardně citlivá, a tomu je třeba přizpůsobit jak hygienu, tak i vhodný výběr ošetřujících přípravků.

Jak často je správně?

Víte, že dětská pokožka je až čtyřikrát tenčí než kůže nás, dospělých? Navíc už od narození se na ni kladou velké nároky; musí se přece vzpamatovat z přechodu z matčina sterilní plodové vody do prostředí plného vnějších vlivů. To ale neznamená, že byste miminko měli koupat denně, což ostatně nedoporučují ani pediatři či kožní lékaři. Co je podle nich optimální? Koupel ob den, protože jinak byste jemnou dětskou pokožku zbavili jejího přirozeného ochranného filmu.

Citlivá místa

Samozřejmostí pak ovšem zůstává každodenní omytí intimních partií a pečlivé otření všech kožních záhybů vždy po výměně plenek či plenkových kalhotek. Co se doporučuje? Použít poté například krémy, které dokážou předcházet vzniku opruzenin a tvorbě vyrážky. „Dětský krém pak může být nahrazen dětským olejem na rostlinné bázi, který je pokožkou rychle absorbován,“ dodává MUDr. Silvie Rafčíková.

Jaké volit mýdlo a pečující výrobky?

Používáním kvalitních přípravků dětské kosmetiky s minimálním obsahem látek, jako jsou parfémy a konzervační složky, můžeme předejít přílišnému vysychání pokožky a zajistit, aby se dostala do styku jen s těmi látkami, které jí prospívají. Zároveň tak snižujeme riziko alergií na minimum,“ vysvětluje lékařka. Po koupeli se doporučuje aplikovat zvláčňující a hydratující přípravek, speciálně určený pro naše nejmenší. Jednou z možností jsou například produkty značky Bübchen.

Vaše kosmetika není pro děti

Mnohá mýdla, šampony a další hygienické přípravky pro dospělé jsou běžně parfemovaná, ovšem právě to našim nejmenším nesvědčí. Zkrátka co vyhovuje dospělým, nemusí být dobré pro miminka. Dětskou pokožku byste měli ošetřovat mýdly určenými výhradně pro ně, s neutrálním pH, rovněž pro pokožku hlavy se prodávají speciální šampony.


Připravila: Marcela
Foto: archiv Bübchen
10. 8. 2017
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook