zapomenuté heslo

Je vám zima? Pořiďte si infrasaunu!

Je vám zima? Pořiďte si infrasaunu!
Léto už nám dalo vale a tak nezbývá, než se zahřát jinak. Jednu z možností, navíc v klidu domova, nabízejí infrasauny.

V čem je infrazáření výhodné? Přenáší teplo do celého organismu. Svaly a klouby se prohřejí, záda a končetiny budou méně zatuhlé a současně toto teplo napomáhá při léčbě kožních potíží. Ale to není všechno! Víte, že infrazáření také dokáže podporovat tvorbu endorfinů, kterým se přezdívá hormony štěstí? Máte-li splín, není nic snazšího než si dopřát chvílí v infrasauně a hned se vám zvedne nálada. A pokud ještě chcete shodit nějaké to kilo, pak vězte, že během jednoho pobytu v této sauně můžete spálit až 800 kcal.


Srovnejte si

Asijští vědci a lékaři tvrdí, že infrasauny jsou obecně pro lidi příjemnější než klasické finské sauny. U tradiční sauny se teplota vzduchu pohybuje zhruba kolem 100 °C, kdežto v infrasauně jde o teploty zhruba do 60 °C. Rozdíl je jasný - lidé například s vysokým krevním tlakem nebo obézní jedinci by do klasické sauny patrně nešli, ovšem infrasaunu si už dovolit mohou. Rovněž bystě měli vědět, že tímto zářením do organismu proniká zrhuba 80 procent tepla, zbytek ohřívá okolí vašeho těla.


Skutečně pro každého?

„Infrasauny nepotřebují v bytě velký prostor ani stavební úpravy. Ty nejmenší, určené pro jednu osobu, zaberou 104 x 87 centimetrů. Dají se instalovat na kterýkoliv povrch, jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie s příkonem 230 V,“ připomíná Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach. Máte-li třeba i v panelovém bytě trochu místa navíc nebo zvažujete rekonstrukci, podumejte, zda si nepořídit také infrasaunu.


Podle svých pocitů

Infrasauna se bude rozheřívat několik minut, ty však můžete také využít a prohřívat se společně. Saunovat se doporučuje zhuba v rozmezí 25 až 40 minut, ale zkraje se nejprve řiďte vlastními pocity – pokud vám dělá dobře kratší doba v infrasauně, nic se neděje. Po saunování si dopřejte vlažnější sprchu, díky které bude organismus pokračovat v pocení a tak napomáhat vyplavování škodlivých látek z těla.


Dokonalý požitek

Co byste měli vědět dříve, než vstoupíte do infrasauny? Základní pravdilo -být osprxhovaný – platí pro každého bez výjimky. Uvnitř si pak můžete pokožku otírat froté ručníkem nebo žínkou, tím se masírovat a ještě odstraňovat odumřelé kožní buňky. Uvádí se, že optimální dobu pro saunování nabízí ráno, pak se jen nezapomeňte důkladně napít, než vyjdete vstříc náporu všedních dnů. Ovšem svět se nezboří, když využijete jinou denní nebo večerní hodinu; například lidé, kteří mají problémy se spánkem, se díky infrasauně před usnutím lépe uvolní.

 

Připravila: Marcela
Foto: iStock
5. 10. 2020hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook