zapomenuté heslo

Dětská výbavička. Co opravdu (ne)potřebujete?

Dětská výbavička. Co opravdu (ne)potřebujete?
Také patříte k budoucím maminkám, které nakupují výbavičku, a těší se na příchod svého miminka? Tak to možná patříte k maminkám, které mají rozkošné kousky pro novorozence, ale nejsou připraveny na to, jak rychle bude miminko růst. Takže maminky, co opravdu budete potřebovat?

Bez čeho se určitě neobejdete?

  • Žádné miminko se neobejde bez dupaček, plenek, osušek a pyžámek. Ale myslete na to, že miminka rostou opravdu rychle, proto to s počty jednotlivých kousků dětského oblečení rozhodně nepřehánějte. Důležitá je také zásoba plenek a dětské kosmetiky – na rozdíl od dupaček není vlhčených ubrousků nikdy dost.
  • Hodit se bude také dětský spací pytel, deky a kojící polštářky.
  • Na miminko by určitě měla doma čekat pořádná výbavička. Ale nenechte se unést a s nákupy to zase příliš nepřehánějte. Mějte na paměti, že žádné miminko nepotřebuje skříň plnou roztomilých oblečků, ze kterých během pár měsíců vyroste. Proto myslete hlavně prakticky. Teploměr, dudlíky, lahve a lehátko do vany by na všem seznamu taky neměly chybět.
  • Samozřejmostí by měla být dětská postýlka a měla byste s dostatečným předstihem pořídit také dětský kočárek a autosedačku. Kočárek je třeba vybrat včas – po návratu z porodnice už nebudete mít čas ani chuť běhat po obchodech a zkoušet různé modely. Myslete také na to, že vám dítko rychle povyroste a na řadu přijde kromě hlubokého kočárku také kočárek sportovní. 


Za co nemusíte zbytečně neutrácet?

  • Vaše miminko se obejde bez hromady rozkošných značkových oblečků. Miminku je úplně jedno, co má zrovna na sobě a ať je to cokoliv, stejně mu to za pár týdnů bude malé.
  • Na nebesa, kapsáře, kolotoče nad postýlku a podobné vymoženosti je ještě spousta času. Miminko stejně dlouho po narození podobné věci nevnímá a jedná se o zbytečné lapače prachu. Až přijde čas na stimulaci jeho smyslů, poznáte to.
  • Přebalovací pult opravdu nepotřebujete. Pokud zrovna nemáte peníze na rozhazování nebo vás trápí nedostatek prostoru, přebalovací pult si nepořizujte. Vystačíte si s jednoduchou přebalovací podložkou a navíc nebudete muset za nějakou dobu řešit co s nepotřebným kusem nábytku.
  • Plyšové hračky. Pro miminka jsou mnohem praktičtější omyvatelné plastové kousky, u kterých se nemusíte bát, že si je vaše dítko strká do pusy.Komerční prezentace
Foto: Kašpárek baby
4. 12. 2015hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

opice
OPICE - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook