zapomenuté heslo

Soutěž o knihu Kinesiotaping pro sportovce

Soutěž o knihu Kinesiotaping pro sportovce
Jistě jste už viděli sportovce oblepené barevnými páskami. Není divu. Tejpování je metoda, kterou můžeme předcházet různým zraněním a bolestivým stavům. Dokonce lze s její pomocí i poranění léčit.
Kinesiotaping
Kniha Kinesiotaping pro sportovce

Kniha Kinesiotaping pro sportovce je praktickým pomocníkem pro všechny sportovce, trenéry i fyzioterapeuty, kteří se často setkávají s úrazy a řeší jejich následky. Metoda lepení barevných pásek na kůži přináší nečekaně výborné výsledky. Touto neinvazivní metodou, přiložením tapu, ovlivňujeme svalové napětí (tonus) v postiženém místě, a tak dochází k redukci bolesti, zapojení správného pohybového stereotypu a zmírnění tlaku na postižený segment.

Výhodou knihy jsou ukázky fotografií jednotlivých tahů lepení tapu na konkrétní pacienty s popsanou diagnózou a uvedení principů účinku. Autoři jsou fyzioterapeuti a trenéři s praktickou zkušeností využívání kinesiotapingu u nás i v zahraničí a patří mezi "průkopníky" této metody ve sportu v ČR.

Co je kinesiotaping?

Taping se ve sportu a sportovní fyzioterapii využívá již řadu let, a to nejen pro okamžitou úlevu, kterou přináší, ale také pro své korekční účinky a možnou prevenci sportovních zranění.

Uvědomme si, jaké psychické následky může mít pro sportovce lékařova věta typu: „Musíte nechat nohu v naprostém klidu a momentálně pro vás žádný trénink nepřichází v úvahu."

Na úplné znehybnění kloubu by se mělo nahlížet jako na poslední možnost v konzervativní léčbě chronických problémů pohybového aparátu. I zdánlivě nepatrné omezení rozsahu v kloubu může vést k závažným řetězovým reakcím v dalších částech pohybového ústrojí, které musí vytvořenou imobilizaci kompenzovat. Proto v léčbě často přistupujeme k vytvoření tzv. dynamického klidu, kdy limitujeme pohyb v pohybovém úseku při současném zachování jeho mobility.

Řešením může být kinesiotaping, kdy nalepením pásky usnadníme pohyb svalů jedné svalové skupiny a utlumíme svaly a úpony skupiny druhé. Tím sportovec (pacient) začne používat jiné pořadí zapojování jednotlivých svalů účastnících se pohybu a potíže postupně ustoupí.

K napsání této publikace autory vedlo přání, aby inspirovala čtenáře k vyzkoušení kinesiotapingu a přinesla jim úlevu od bolesti. Uvedená publikace včetně fotografií je kompilátem dostupné literatury a získaných zkušeností a má sloužit jako ryze praktický a jednoduchý návod pro sportovní veřejnost, aby mohl účinků kinesiotapingu využívat úplně každý.

 

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.grada.cz.

Tři z vás mohou vyhrát knihu Kinesiotaping pro sportovce. 

Soutěž probíhá od 11. do 25. října 2015. 

 

Foto: Grada
11. 10. 2015

Výherci:

isimicova
lockupik
damu56


Otázka:Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat

hodnotit 1 2 3 4 5

Mohlo by Vás zajímat


Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat
#1: anonym-9317 vloženo: 16. 10. 2015
juj, hodila by se, zatím si musím nechat lepit tejpy od profesionálů
Energie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook