zapomenuté heslo

Soutěž o balíčky smetanových tavených sýrů Apetito

Soutěž o balíčky smetanových tavených sýrů Apetito
Tavené sýry jsou součástí našich rodinných snídaní již řadu let. Ani jejich velká obliba a dlouhá tradice je však nedokázaly zbavit celé řady nejasností, dezinformací a mýtů. Ve skutečnosti jsou kvalitní a plnohodnotnou moderní potravinou, která vychází vstříc potřebám dnešní doby a může být součástí vyváženého jídelníčku každého z nás.

Je tavený sýr kvalitní?

Základní surovinou pro výrobu tavených sýrů může být dnes pouze kvalitní přírodní tvrdý sýr s odpovídajícím prozráním. Při výrobě je kladen důraz na bezpečnost a zdravotní nezávadnost surovin. Ty jsou neustále kontrolovány. Pokud nesplňují přísné kvalitativní normy, nemohou být do tavených sýrů vůbec použity. Kromě tvrdých sýrů jsou dalšími důležitými surovinami při výrobě tavených sýrů Apetito například mléko, máslo či smetana.


Tavený sýr jako vhodný zdroj vápníku?

Mléko a mléčné výrobky jsou všeobecně považovány za nejvhodnější zdroj vápníku. Tavené sýry, které obsahují mléko, tvrdé sýry a smetanu, jsou rovněž jeho bohatou zásobárnou. „Ve 100 gramech tvrdého sýra je 1000 mg vápníku, ve stejném množství taveného sýru je to 600 mg a pro srovnání - bílý jogurt obsahuje 150 mg vápníku,“ uvádí nutriční terapeutka z Fakultní nemocnice v Motole Lucie Růžičková. Biologická využitelnost vápníku pocházejícího z tavených sýrů je sice mírně nižší než u mléka a fermentovaných mléčných výrobků, avšak zůstává stále významně vyšší než u rostlinných zdrojů.


Mazaná rodinka

Pokud máte ohledně taveného sýra více otázek, například díky čemu jej lze tak snadno roztírat, jak je možné, že vydrží při pokojové teplotě mimo lednici nebo byste rádi zjistili, jak je to s tavicími solemi, pak i pro vás vznikla webová stránka www.mazanarodinka.cz. Kromě zajímavých informací, receptů a zábavy se můžete prostřednictvím formuláře obrátit na odborníky v daném tématu. Zkusit můžete také facebookový profil Mazaná rodinka.


Nápovědu k soutěžní otázce najdete na stránkách www.mazanarodinka.cz.

 

Tři z vás můžete vyhrát zásobu taveného sýra Apetito.

Soutěž probíhá od 2. do 9. února 2014.

 

Foto: Apetito
2. 2. 2014

Výherci:
balkapalka
klokloklo6
barvova.t


Otázka:Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat

hodnotit 1 2 3 4 5

Mohlo by Vás zajímat


Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

jelen
JELEN - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook