Zapomenuté heslo

Aromaterapie - Poradna

…Děti mi říkají TETA PLAVKA a nebo taky TETA ŤUPI ŤUPI

 

Od relativně ranného mládí se mi líbily zdravotnická profese. Bavilo mě sbírat byliny, míchat čaje a studovat různou „léčitelskou“ literaturu. Nejprve to vypadalo, že zdravotnictví bude mým domovem – vystudovala jsem zdravotní výchovu na 1. lékařské fakultě. Pracovala jsem jako poradce pro výživu a fitness. Všechno se změnilo ve chvíli, kdy se mi narodila dcera Adéla.
 
Když bylo Adélce asi 14 dní, začala jsem s ní navštěvovat kojenecké plavání. Nejprve ve velké vaně, později v bazénku. Plavání s dětmi mi učarovalo tak, že jsem se hned v létě přihlásila na rekvalifikační kurz a stala se lektorkou kojeneckého plavání. Mými plavacími klienty jsou děti od narození do cca 6-7 let. Později se k tomu přidalo cvičení s dětmi a situace se opakovala. V rámci cvičení jsme občas zkoušely uvolňovat ruku a malovat po tabuli i po papíře. Když jsem viděla, jak jsou děti lačné po objevování kouzla barev a čar, začala mi v hlavě hlodat myšlenka, zkusit vytvořit kurz tvoření pro děti. A z myšlenky se stala skutečnost. V současné době připravuji lekce tvoření nejen pro děti různého věku (od 1 roku), ale i pro dospělé. Je to báječná relaxace a ideální stav, kdy se mi práce stala koníčkem. Poslední novinkou v mém vzdělávání je kurz  „Ostrova objevů“,  kdy dochází k multismyslové stimulaci dětí.  Všechny tyto aktivity se snažím propojit tak, aby docházelo k harmonickému psychomotorickému vývoji u dětí. 
 

Aromaterapii jsem začala studovat v době, kdy byla Adélka relativně často nemocná. Pořád jsme řešily uši a dýchací cesty. Byl to takový koloběh. Začátky byly obtížné. Praly se ve mně znalosti klasických lékařských postupů a najednou mi někdo začal říkat, že by to mohlo fungovat trochu jinak. Adélka byla můj první „pokusný králík". A alternativa začala přinášet své výsledky. V průběhu let jsem absolvovala ještě další kurzy týkající se alternativních postupů. (Kurz reflexní terapie, Kurz masáží pro kojence, Kurz masáží pro starší děti, Kurz kranio-sakrálních technik, Kurz thajských masáží). V současné jsem složila lektorské zkoušky i pro Institut aromaterapie se specializací na dětský věk.

Více na www.lucnikonik.czNový dotaz
Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

pes
PES - kov


DoporučujemePoslední drby

heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?
Jana82
Osteoporoza
Dobrý den, lékařem mi byla zjištěna osteoporoza a bylo mi doporučeno, abych si koupila doplnky stravy s vitamínem K2 a...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook