zapomenuté heslo

Vyzrajte na špatnou náladu

Vyzrajte na špatnou náladu
Když nastane podzim a dny se začnou zkracovat, mnoho lidí přepadá pocit melancholie. Jak se s tímto pocitem vyrovnat? Jak si navodit pocit dobré nálady a vykouzlit sám sobě úsměv na rtech?

Velmi mi pomáhá duševní hygiena. Schopnost a hlavně možnost si odpočinout, relaxovat. Je to o schopnosti si v životě stále programově připravovat drobné radosti nezávisle na druhých lidech, na které se pak člověk těší. Radost je totiž právě tou emocí, která vytlačí z mozku smutek. Smutek a radost zároveň nemohou existovat.


Pro mne je velmi dobrým relaxem sport a pohyb celkově. Pokud mi to čas dovolí, jezdím na kole, cvičím jogu, nebo se jdu jen tak projít po kraji a užívám si kontakt s přírodou. Dělám si sám sobě drobné radosti, abych se mohl stále na něco těšit. Když vyjedu na kole, motivuji sám sebe a chválím se například za překonání velkého stoupání, rychlostní časovku. Cokoliv, co vám dokáže vnitřně zvednout náladu.


Znám lidi, kteří si dělají radosti a naprosto obyčejných a všedních věcí. A to je přesně to, co pomáhá. Chválí se, jak hezky zaparkovali, že vstali včas a stihli dřívější autobus. Že si s dítětem hráli a neřešili nepořádek. Je mnoho věcí, které nás může potěšit, které nám mohou zvednout náladu a zahnat jakýkoliv náznak smutku v duši. Záleží pouze na nás. Vše se zdá být jednoduché, ale vše je o našem chtění, o naší práci se sebou samým. Pokud se budu utápět v nedostatcích a na vše se dívat jen negativně, dříve nebo později na této stav začne naše tělo reagovat a přestane si užívat i zcela evidentní radostné podměty, přestane nás bavit život.


Z pohledu detoxikačního poradce mohu, jako určitou berličku, doporučit svým klientům Joalis Depren. Jedná se o doplněk stravy, který se mi velmi dobře osvědčil, pokud člověk začíná upadat do melancholií a špatné nálady. Přesto však zůstává práce se svojí náladou a prožíváním tou nejlepší možností, jak se stále usmívat.


Autor: Ing. Vladimír Jelínek, www.joalis.cz

KP
Foto: Thinkstockhodnotit 1 2 3 4 5

Přeposlat známému

 

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

buvol
BUVOL - voda


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook