zapomenuté heslo

Vyzrajte na špatnou náladu

Vyzrajte na špatnou náladu
Když nastane podzim a dny se začnou zkracovat, mnoho lidí přepadá pocit melancholie. Jak se s tímto pocitem vyrovnat? Jak si navodit pocit dobré nálady a vykouzlit sám sobě úsměv na rtech?

Velmi mi pomáhá duševní hygiena. Schopnost a hlavně možnost si odpočinout, relaxovat. Je to o schopnosti si v životě stále programově připravovat drobné radosti nezávisle na druhých lidech, na které se pak člověk těší. Radost je totiž právě tou emocí, která vytlačí z mozku smutek. Smutek a radost zároveň nemohou existovat.


Pro mne je velmi dobrým relaxem sport a pohyb celkově. Pokud mi to čas dovolí, jezdím na kole, cvičím jogu, nebo se jdu jen tak projít po kraji a užívám si kontakt s přírodou. Dělám si sám sobě drobné radosti, abych se mohl stále na něco těšit. Když vyjedu na kole, motivuji sám sebe a chválím se například za překonání velkého stoupání, rychlostní časovku. Cokoliv, co vám dokáže vnitřně zvednout náladu.


Znám lidi, kteří si dělají radosti a naprosto obyčejných a všedních věcí. A to je přesně to, co pomáhá. Chválí se, jak hezky zaparkovali, že vstali včas a stihli dřívější autobus. Že si s dítětem hráli a neřešili nepořádek. Je mnoho věcí, které nás může potěšit, které nám mohou zvednout náladu a zahnat jakýkoliv náznak smutku v duši. Záleží pouze na nás. Vše se zdá být jednoduché, ale vše je o našem chtění, o naší práci se sebou samým. Pokud se budu utápět v nedostatcích a na vše se dívat jen negativně, dříve nebo později na této stav začne naše tělo reagovat a přestane si užívat i zcela evidentní radostné podměty, přestane nás bavit život.


Z pohledu detoxikačního poradce mohu, jako určitou berličku, doporučit svým klientům Joalis Depren. Jedná se o doplněk stravy, který se mi velmi dobře osvědčil, pokud člověk začíná upadat do melancholií a špatné nálady. Přesto však zůstává práce se svojí náladou a prožíváním tou nejlepší možností, jak se stále usmívat.


Autor: Ing. Vladimír Jelínek, www.joalis.cz

KP
Foto: Thinkstockhodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

leopard
LEOPARD - země


DoporučujemePoslední drby

heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?
Jana82
Osteoporoza
Dobrý den, lékařem mi byla zjištěna osteoporoza a bylo mi doporučeno, abych si koupila doplnky stravy s vitamínem K2 a...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook