zapomenuté heslo

Při řešení průjmových onemocnění je třeba odhalit příčinu jejich vzniku

Při řešení průjmových onemocnění je třeba odhalit příčinu jejich vzniku
Průjmy provázejí lidské i zvířecí organismy odnepaměti. Každý z nás se s nimi vícekrát v životě setkal, často trápí jak děti, lidi v produktivním věku, tak seniory.

Příčiny mohou být různé, avšak pokaždé se jedná o nerovnováhu ve střevech, respektive střevní mikroflóře. Pro úspěšnou léčbu je proto nutné odhalit pravou příčinu původu průjmu. Někdy se jedná o virovou či bakteriální infekci, jindy průjmové onemocnění může být parazitální – například při cestování do exotických krajin.


Akutní a chronické průjmy

Průjmové onemocnění (www.hylak.cz/prujmova-onemocneni) bývá akutní anebo chronické. S chronickým onemocněním, které souží lidský organismus déle než dva týdny, je třeba navštívit praktického lékaře či lékárníka. Většinou bývá za průjmem jiný důvod než pouhá nesnášenlivost k určité potravině, horečnaté onemocnění, choroba jícnu nebo žaludku.


Prevence pro správné fungování střevní mikroflóry

Prevencí pro správné fungování střev je podpora střevní mikroflóry. Pro tu je třeba upravit stravování s dostatkem probiotik – bílých jogurtů, kefírů, kvašených okurek a zelí, ale i zeleniny, jablek, tmavého pečiva. Vyvážený jídelníček je prospěšný pro optimální funkci střev, dostatečné vyměšování, a s tím spjaté celkové zdraví. Vždyť střevní mikroflóry je u dospělého jedince jeden až dva kilogramy, pročistit dokonale takovou hmotu je pro organismus náročné. Musíme mu s tím sami pomoci vhodně sestaveným jídelníčkem.


Účinná pomoc pro rychlé zvládnutí průjmového onemocnění

V případě, že už akutním či chronickým onemocněním trpíme, máme mnoho možností, jak se průjmu úspěšně bránit. Léčba průjmu začíná pomocí z domácí lékárny - černé, hořké čaje, dostatek tekutin, zvýšená hygiena - a končí podpůrnými prostředky moderní medicíny. Správně by dospělý s průjmem měl vypít tři až čtyři litry tekutin denně – nejen čaje, ale obyčejné nesycené vody, případně minerálky. Podstatné je i dodržování diety, kdy se vynechávají mléčné výrobky a tučné potraviny.

KP
Foto: iStock

 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook