Preventivní prohlídky: podpořte své zdraví

Preventivní prohlídky: podpořte své zdraví
Abyste si mohli užívat chvíle pohody se svou rodinou co nejdéle v dobré kondici, nemyslete jen na ostatní, ale také na sebe. Preventivní prohlídky totiž dokáží prodloužit zdraví, a navíc zadarmo.

Máte dobrý přehled o preventivních prohlídkách? Anebo si na návštěvu lékaře vzpomenete jen tehdy, když už vás něco trápí? Zkuste to příště jinak a preventivní vyšetření zařaďte do svého života stejně jako třeba hygienické návyky.

Kde získat informace

Možná si už ani nepamatujete, jak vlastně probíhá a co vše obsahuje preventivní prohlídka u praktického lékaře, gynekologa, zubaře či pediatra. Ani jak často byste ji vy nebo vaši potomci měli absolvovat. To vše vám osvětlí praktická brožura Nezapomínejme na preventivní prohlídky aneb zdraví naproti!, kterou sestavilo MZ ČR a Centrum prevence, o.s. Právě příští týden, od úterý do pátku, bude tato brožura k dostání v ordinacích lékařů, rovněž ji najdete například v lékárnách nebo na krajských úřadech.

Když se na vás nedostane…

… nic se neděje, protože následně po 8. 10. si budete moci text brožury stáhnout z webových stránek, najdete ji na www.centrumprevence.cz i na www.mzcr.cz v sekci občan/prevence.

Prevence u praktika

Připomeňme si, že preventivní prohlídku u praktického lékaře můžete zcela zdarma absolvovat jedenkrát za dva roky. Co by měla obsahovat?


Připravila: Marcela
Foto: archiv Centra prevence
16. 5. 2017