zapomenuté heslo

Plánujete děťátko? Víme, co by vám mohlo pomoci

Plánujete děťátko? Víme, co by vám mohlo pomoci
Snažíte se o potomka a nedaří se? Nejste v tom samy, podle statistik tento problém řeší každý šestý pár. Kromě lékařských doporučení či zákroků vám můžou pomoci i zvýšené dávky vitamínů inositol a kyselina listová.

Za neplodný pár lze označit ten, který ani po roce pravidelného nechráněného styku radostně nejásá – žena je těhotná. A i když se to možná nezdá, problém neplodnosti se může dotýkat dokonce i žen, které už mají potomka; přesto po letech zjišťují, že snaha o další ratolest je náhle marná. Odborníci se domnívají, že těmto ženám mimo jiné prospěje užívat vyšší dávky dvou zdánlivě obyčejných vitamínů - inositolu a kyseliny listové.

Syndrom polycystických ovárií

Vyšší dávky zmiňovaných vitamínů lze obecně doporučit všem ženám, jež chtějí otěhotnět, nejvíce ale pak těm, jež trpí takzvaným PCOS – syndromem polycystických ovárií. Prakticky jde přibližně o každou desátou ženu v plodném věku. Tento zdravotní problém se projevuje řadou charakteristických příznaků, mezi něž patří nepravidelný menstruační cyklus, inzulínová rezistence, případně až diabetes 2. typu, zvýšená hladina cholesterolu, akné, mastná pleť i vlasy, lupy ve vlasech, zvýšené ochlupení, řídnutí vlasů, plešatost či obezita.

O co vlastně běží?

Při PCOS organismus ženy vytváří více mužských pohlavních hormonů na úkor ženských. Udává se, že zvětšené vaječníky jsou pokryté cystami, jež vznikají z rostoucích folikulů – ty u zdravých žen prasknou a dochází i ovulaci, kdežto u žen s PCOS se tak neděje, nebo problematicky.

Zázračná „béčka“?

Inositol i kyselina listová patří mezi vitamíny skupiny B. Konkrétně pak inositol, přítomný ve fosfolipidech, podporuje endogenní produkci lecitinu. Klinické studie navíc dokazují, že může upravovat některé hormonální parametry. Inositol přispívá ke zlepšení funkce vaječníků, pozitivně upravuje cyklus. A kyselina listová? Jejím úkolem je pomoci při dělení buněk, čímž podporuje růst zárodečných tkání během těhotenství.

Zaujalo nás

Inositol obsahují mnohé běžné známé potraviny, jako například citrusové plody, celozrnné obilniny, sušené ovoce, semínka, fazole, droždí… Nezapomeňte jen, že ovoce a čerstvá zelenina poskytují vyšší obsah inositolu než mražené či jinak konzervované potraviny. Avšak aby organismus ženy, která touží po miminku, získal potřebné dávky inositolu a kyseliny listové, přirozené zdroje potravin nestačí. Proto se unabízí užívat potravní doplňky, jež jsou k dostání v lékárnách, jako je například Inofolic.

Připravila: redakce
Foto:
18. 10. 2013

 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

jelen
JELEN - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook