zapomenuté heslo

Nemocnice: můžeme se v nich cítit lépe?

Nemocnice: můžeme se v nich cítit lépe?
Každý si určitě pobyt v nemocnici vyzkoušel na vlastní kůži - když ne jako pacient, pak v podobě návštěvy nemocného. Chtěli byste zlepšit jejich chod? Zapojte se do celonárodního dotazníku!

Byli jste nedávno hospitalizovaní? Nebo snad musel váš příbuzný či jiný blízký člověk pobýt nějakou dobu v nemocnici a vy jste ho navštěvovali? Pak si rovnou v daném lékařském zařízení požádejte o dotazník spokojenosti pacientů, nebo ho najdete na webových stránkách www.hc-institute.org. Kromě času vás to nic nestojí a přitom můžete dát najevo svůj názor; s čím jste nebyli spokojení i co se vám líbilo.

Kdy to začalo

Před osmi lety vznikl celostátní projekt Nejlepší nemocnice v ČR díky neziskové organizaci HealthCare Institute, který si dává nemalé cíle – mapovat názory lidí na české a moravské nemocnice a ty předkládat všem zainteresovaným stranám. Letošní ročník dotazování se uzavírá 30. září, takže pokud chcete, můžete sdělit svůj názor i vy.

Má to smysl

Během osmi let dotazování se do průzkumu zapojilo více než 217 000 lidí z více než 150 nemocnic v ČR. Dotazník je anonymní a zaměřuje se na spokojenost lidí v té či oné nemocnici. Nebojte se, nejde vždy jen o kritiku, například v loňském roce lidé uvedli, že vysvětlit pacientovi možná rizika léčby se lékařům povedlo v 85 procentech případů.
Respondenti kromě jiného také napsali, co si myslí nejen o lokalitě zdravotnického zařízení, ale třeba i o stravování, které se stále jeví jako problém.

Jak se naloží s výsledky průzkumu?

„Snažíme se zapojit do „hry“ co nejvíce lékařů, ošetřujícího personálu i pacientů českých nemocnic. Výsledky průzkumu spokojenosti jsou každoročně předkládány ředitelům a TOP managementu nemocnic, se kterými se následně snažíme diskutovat o nasazování nových manažerských přístupů a zlepšení nedostatků, které z hlasování vzešly.“ říká Daniel Vavřina z neziskovky HealthCare Institute.

Ostatně čím více lidí dá najevo svůj názor, tím spíše je šance změnit to, co ne všude ještě funguje na jedničku.


Připravila: Marcela
Foto: iStock
30. 5. 2013
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook