zapomenuté heslo

Jak se vypořádat s alergií?

Jak se vypořádat s alergií?
Podle průzkumů trpí alergií každý čtvrtý člověk, to znamená, že se s alergií buď sám u sebe či u někoho z rodiny setkal zřejmě už každý. V současné době se jí prostě již nevyhneme.

Z toho důvodu bývá spolu s cukrovkou a dalšími nemocemi označována za civilizační chorobu. A stejně jako tyto jiné civilizační choroby bývá i alergie způsobena především prostředí a životním stylem, jakým člověk žije. A právě nyní je období, kdy se alergiím daří nejvíce.


Projevy alergie

Jaro i léto jsou měsíce, které jsou pro alergiky, jež jsou alergičtí na pyl, doslova peklem. Senná rýma je zřejmě tím nejběžnějším typem alergie a je způsobena pyly ze sezónních rostlin, které dráždí sliznici nosu. To způsobuje vodnatou rýmu, svědění v nosní sliznici a následně kýchání. Stejnými příznaky jako senná rýma se nejčastěji projevuje i alergie na prach či na zvířata. Přesněji na jejich srst a roztoče v ní. Často je velké množství roztočů rovněž v lůžku, na kterém spíte. Proto je potřeba dodržovat správné hygienické návyky.

Alergik má opět nutkání ke kýchání a smrkání. Mohou vás však také svědit oči, rudnout a slzet. U zvlášť citlivých jedinců se může tento druh alergie projevit i ekzémy nebo vyrážkou na kůži. Podle těchto projevů se určuje také závažnost alergie. U těch nejtěžších případů může totiž dojít i ke zhoršenému dýchání, což může způsobit astmatický záchvat.


Pomoc při potížích s alergií

Naštěstí je v současné době možné příznaky alergie do jisté míry značně potlačit. Jde toho docílit hned několika způsoby. Člověk se buď spouštěči alergie, tedy alergenu, nadobro vyhne, nebo, v tom případě, že to skutečně nejde, se dají příznaky zmírnit pomocí léků, takzvaných antihistaminik www.analergin.cz. Jedná se většinou o malé prášky na alergii, které obsahují látky, jež účinně působí proti spouštěcímu alergenu.

KP
Foto: iStock
30. 6. 2017hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

vepř
VEPŘ - voda


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook