zapomenuté heslo

Jak bojovat s astma v domácnosti?

Jak bojovat s astma v domácnosti?
Astma je už poměrně časté nemocnění a trápí dospělé i děti. První příznaky se objevují už v raném dětství. Ale není se čeho obávat, malý nebo velký astmatik mu pouze mít u sebe své léky a také musí žít v domácnost, kde nic nebude způsobovat astmatické záchvaty. Jak zařídit domácnost pro astmatika, to se dočtete v našem článku.

Co to astma je?

Astma je onemocnění dýchacích cest a jeho příznaky jsou kašel, dušnost a pocit staženosti v oblasti hrudníku. Nebezpečné může být ve chvíli, kdy se neléčí nebo nemocný u sebe nemá potřebný inhalátor.

Na astma neexistuje žádný zaručený lék, pouze inhalátor a dodržování pokynů od lékaře. I tak se dá astma mírnit, zabraňovat astmatickým záchvatům a také dodržovat zásady, které nepovedou k jeho zhoršení.


Domácnost bez prachu

Udržovat pokud možno domácnost bez prachu je základním krokem pro vytvoření prostřední vhodného pro astmatika. Udržet domácnost bez prachu je v dnešní době prakticky nemožné, ale s pomocí kvalitního vysavače a pravidelného úklidu je možné eliminovat výskyt prachu na minimum.

Pravidelné vysávání podlah i koberců zajistí nejen odstranění prachu, ale také roztočů, bakterií a virů, kteří v prachu spokojeně žijí a vyvolávají právě astmatické a alergické reakce. Pravidelnému úklidu nesmí uniknout ani postele, matrace a hračky.

Nevysávejte pouze podlahu a koberce, ale zaměřte se také na gauč, křesla a postel. matrace pravidelně obracejte a perte její potah. To stejné platí i pro povlečení a lůžkoviny. To je potřeba prát minimálně na 60 °C a to jednou týdně.

Stejnou pravidelnou péči si zaslouží i hračky, především plyšové hračky. Ty jsou velkým lapačem prachu. Proto je také pravidelně perte, aby s nimi mohli vaše děti spokojeně usínat v postýlce.


Vysavač bojovník s prachem i roztoči

Na dokonalý úklid domácnosti, která bude bez prachu, plísní, bakterií a dalších škodlivých prvků, je potřeba mít pořádného pomocníka. Tím je vysavač s vodním filtrem. Ten díky speciální technologii dokáže nejen z podlahy, ale také ze vzduchu odstranit vše škodlivé a vytvořit tak čistý vzduch i podlahu.

Vodní vysavač veškeré nečistoty nasává do nádoby s vodou, odkud se nemohou nečistoty dostat zpět ven. Jakmile se jednou namočí už nemohou létat vzduchem. Proto jsou vysavače na vodu hlavní výbavou domácnosti pro astmatiky a alergiky.

Tyto profesionální vysavače neslouží pouze k úklidu podlahy nebo koberce, ale také si poradí s nečistotami na gaučích, křeslech, postelích nebo jiném čalounění. Odstraní tak roztoče a další alergeny s matrace i postele a ložnice bude pro naše zdraví bezpečná.

V neposlední řadě se vodní vysavač může pochlubit ještě další funkcí, a tou je čištění vzduchu. Vodní vysavače během úklidu totiž nasávají nečistoty, alergeny, bakterie a roztoče ze vzduchu a tím ho čistí. Navíc díky vodnímu filtru dodávají vzduchu potřebnou vlhkost a ještě dokáží domácnost provonět, jelikož se dá do vysavače dát vonná esence.
 

KP
Foto: promujdomov.czhodnotit 1 2 3 4 5

Přeposlat známému

 

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

dikobraz
DIKOBRAZ - země


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook