zapomenuté heslo

Implantát, můstek, korunka. Chybějící zub už není žádné neštěstí

Implantát, můstek, korunka. Chybějící zub už není žádné neštěstí
Ztratili jste zub? Nepropadejte zoufalství, všechno není ztraceno. Zubní implantáty dokážou vašemu chrupu navrátit jeho plnou mechanickou i estetickou funkčnost, a to jen po několika návštěvách lékaře. Na zuby ve skleničce tak můžete s chutí zapomenout, kvalitní fixní zubní náhrady dnes totiž od vlastních zubů už skoro nerozeznáte ani vy sami.

Moderní dentální protetika dospěla do takové úrovně, že ztráta zubu už dávno není nepřekonatelnou překážkou, jak tomu často bývalo v minulosti. Pokud vás postihne – ať už kvůli úrazu, nemoci nebo nedostatečnou péčí o chrup – máte v zásadě tři možnosti: zubní můstek, korunku nebo implantát.


Můstek řeší chybějící zub či zuby (až 4 vedle sebe) tím, že se zakotví na ty okolní, které je kvůli tomu ovšem třeba zbrousit tak, aby můstek dobře přiléhal. „Negativem využití můstku může být jednak kov, z nějž je vyroben, a který může opticky zuby tmavit, a jednak nedostatečná adheze můstku k dásni, což se může dít zejména v případech, kdy se můstkem nahrazuje více zubů,“ vysvětluje specialista stomatologické kliniky Mediestetik MUDr. Alex Bilous.


Dentální implantáty oproti můstkům stojí v dásni o samotě, okolní zuby kvůli nim proto není potřeba nijak opracovávat. Implantát je v podstatě umělý kořen, nejčastěji vyráběný z titanu, který v dásni nahrazuje původní zubní kořen. Na ten pak zpravidla nasedá zubní korunka, nejčastěji keramická, kterou lze použít i samostatně v případě, že je kořen zubu v dásni zachován.


Důkladnou fixací implantátu do čelisti v drtivém množství případů zcela odpadá riziko viklání či jakéhokoliv jiného nepohodlí při jeho běžném použití,“ vyzdvihuje MUDr. Bilous velké pozitivum implantátů. Pacient se zavedeným zubním implantátem se tak v žádném aspektu svého běžného života nemusí nijak omezovat.

KP
Foto: iStock
30. 8. 2016
 hodnotit 1 2 3 4 5

Napište redakci

Rewrite letters from the image.
 

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook