zapomenuté heslo

Horský vzduch uprostřed města není utopií

Horský vzduch uprostřed města není utopií
Čistý vzduch, ačkoli se nám to ve městech přeplněných dopravou a průmyslovými podniky nemusí zdát, není luxusem. Dopřát si jej doma nebo během práce v kanceláři je velmi snadné.

Víme, co dýcháme?

V domácích podmínkách zjistíme přesné složení vzduchu kolem nás jen stěží. Téměř všude se nevyhneme pylům a dalším alergenům, ve městech častěji než na vesnicích pak navíc dýcháme smog a prach. Na kvalitu vzduchu má zároveň nemalý vliv poměr kladných a záporných iontů. Rozhoduje jejich množství a navíc by ideálně měly být v rovnováze. Průmyslová výroba a kolony aut výrazně snižují celkové množství iontů ve vzduchu. Proto se nám tak dobře dýchá na horách a v lese a mnohem hůře v centru měst. Počítače, zářivky a moderní stavební materiály jsou dalšími zdroji, které nás bohužel zbavují cenných kyslíků a páry, tzn. záporných iontů, které jsou schopny snížit možnost rozvoje astma a různých alergií. Efektivní řešení nabízejí čističky ovzduší s ionizátory.


Čistý vzduch ocení nejen alergici

Kde trávíme nejvíce času během dne? Doma a v práci. Proto bychom si právě zde měli dopřát kvalitní, čistý vzduch. Je to velmi jednoduché, stačí si vybrat profesionální čističku vzduchu, nejlépe s ionizátorem, který doplní do vzduchu cenné záporné ionty.

Nezbytným pomocníkem by měly být čističky vzduchu v domácnostech, kde některý z členů je alergik či astmatik. Čističky vzduchu s ionizátorem výrazně zlepšují kvalitu jejich života. Usnadňují dýchání a ionizují ovzduší. Vynikají svou efektivitou, s jakou čistí vzduch od mikročástic alergenů a pylů, odstraňují prachové částice a hubí bakterie. Čističky vzduchu také dokážou eliminovat nežádoucí pachy, což ocení rodiny, kde bydlí i domácí mazlíčci či si občas někdo zapálí cigaretu. Velkou výhodou čističek ovzduší s ionizátory je bezhlučnost, mohou být proto bez potíží umístěny do ložnic a dětských pokojů.


Klidný spánek pro celou rodinu

Čistý vzduch působí antidepresivně a výrazně zlepšuje i kvalitu spánku. Přesto je potřeba v některých případech pro klidný spánek udělat ještě něco navíc. O tom by mohli vyprávět rodiny, kde některý z členů pravidelně chrápe.

Chrápání lze většinou omezit správnou životosprávou. Bohužel někdy je potřeba odborné pomoci, a to zejména v případě spánkové apnoe, kdy dochází k pravidelné zástavě dechu delší než 10 vteřin, a to vícekrát za hodinu. Je-li podezření na tento syndrom, je vždy potřeba vyhledat lékaře, který doporučí další postup a léčbu. Velmi dobrým pomocníkem bývá obličejová maska proti chrápání. Tento přístroj vhání do masky pod tlakem vzduch a zabraňuje tak poklesu hladiny kyslíku, a tím i výskytu zástav dechu. Moderní spánkové terapie automaticky regulují všechna potřebná nastavení podle aktuálních potřeb spícího člověka.

Profesionální čističky vzduchu a další špičkové lékařské přístroje lze zakoupit on-line v eshopu www.szo.cz.

KP
Foto: SZO.czhodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

pes
PES - kov


DoporučujemePoslední drby

radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...
heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook