zapomenuté heslo

Exkurze do světa moderních lékařských přístrojů

Exkurze do světa moderních lékařských přístrojů
Věda jde stále dopředu, což můžeme běžně pozorovat také v lékařských ordinacích a vyšetřovnách. Zajímá vás, jaké jsou nejmodernější trendy a jaké přístroje jsou vhodné i na domácí použití? Pojďme si krátce představit supermoderní elektrokautery, EKG zapisovače a další lékařské přístroje.

Léčba pomocí tepla a chladu: elektrokauter a kryokauter

Zdánlivě nenápadné přístroje, které vás nejen zastavují krvácení, ale také díky působení tepla vyvolaného vysokofrekvenčním proudem odstraňují kožní výrůstky. To jsou elektrokautery, se kterými se můžete setkat v ordinaci dermatologa, zubního či očního lékaře a samozřejmě v ambulanci plastické chirurgie. Naopak s velmi nízkými teplotami pracují kryokautery, které pomocí tekutého dusíku odstraňují patologické výrůstky bez poškození okolní tkáně.


Domácí EKG pro kardiaky

Technologický vývoj se projevuje i v oblasti EKG zapisovačů. I těchto přístrojů snímajících srdeční aktivitu existuje více druhů, za zmínku jistě stojí EKG s barevnou obrazovkou a kartotékou pacientů. Vás by však mohl zajímat zejména domácí EKG monitor. Přístroj ocení zejména osoby s kardiovaskulárními potížemi. Snadno se změříte doma i na cestách, kardiograf do paměti ukládá výsledky. Na pravidelné prohlídce tak bude moci lékař lépe vyhodnotit váš zdravotní stav.


Lékařské přístroje pro domácí péči

Lékařské přístroje však nepatří jen do ordinací a nemocnic. Existuje totiž řada přístrojů, které jistě najdou uplatnění i ve vaší domácnosti. V žádné lékárničce by neměl chybět bezkontaktní teploměr pro rychlé a komfortní měření tělesné teploty, ale zejména starší lidé jistě ocení i tonometr na měření krevního tlaku nebo pulsní oxymetr určený k měření tepové frekvence. Každý řidič by měl mít vždy po ruce digitální alkoholtester.
Zaujaly vás lékařské přístroje a máte zájem o bližší informace? V tom případě se podívejte na webové stránky www.szo.cz firmy KRÁSNÝ - zdravotnická technika, kde vám odborníci na lékařské přístroje rádi doporučí přístroj vhodný na domácí použití.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
10. 2. 2016hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

vlk
VLK - země


DoporučujemePoslední drby

heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?
Jana82
Osteoporoza
Dobrý den, lékařem mi byla zjištěna osteoporoza a bylo mi doporučeno, abych si koupila doplnky stravy s vitamínem K2 a...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook