zapomenuté heslo

Exkurze do světa moderních lékařských přístrojů

Exkurze do světa moderních lékařských přístrojů
Věda jde stále dopředu, což můžeme běžně pozorovat také v lékařských ordinacích a vyšetřovnách. Zajímá vás, jaké jsou nejmodernější trendy a jaké přístroje jsou vhodné i na domácí použití? Pojďme si krátce představit supermoderní elektrokautery, EKG zapisovače a další lékařské přístroje.

Léčba pomocí tepla a chladu: elektrokauter a kryokauter

Zdánlivě nenápadné přístroje, které vás nejen zastavují krvácení, ale také díky působení tepla vyvolaného vysokofrekvenčním proudem odstraňují kožní výrůstky. To jsou elektrokautery, se kterými se můžete setkat v ordinaci dermatologa, zubního či očního lékaře a samozřejmě v ambulanci plastické chirurgie. Naopak s velmi nízkými teplotami pracují kryokautery, které pomocí tekutého dusíku odstraňují patologické výrůstky bez poškození okolní tkáně.


Domácí EKG pro kardiaky

Technologický vývoj se projevuje i v oblasti EKG zapisovačů. I těchto přístrojů snímajících srdeční aktivitu existuje více druhů, za zmínku jistě stojí EKG s barevnou obrazovkou a kartotékou pacientů. Vás by však mohl zajímat zejména domácí EKG monitor. Přístroj ocení zejména osoby s kardiovaskulárními potížemi. Snadno se změříte doma i na cestách, kardiograf do paměti ukládá výsledky. Na pravidelné prohlídce tak bude moci lékař lépe vyhodnotit váš zdravotní stav.


Lékařské přístroje pro domácí péči

Lékařské přístroje však nepatří jen do ordinací a nemocnic. Existuje totiž řada přístrojů, které jistě najdou uplatnění i ve vaší domácnosti. V žádné lékárničce by neměl chybět bezkontaktní teploměr pro rychlé a komfortní měření tělesné teploty, ale zejména starší lidé jistě ocení i tonometr na měření krevního tlaku nebo pulsní oxymetr určený k měření tepové frekvence. Každý řidič by měl mít vždy po ruce digitální alkoholtester.
Zaujaly vás lékařské přístroje a máte zájem o bližší informace? V tom případě se podívejte na webové stránky www.szo.cz firmy KRÁSNÝ - zdravotnická technika, kde vám odborníci na lékařské přístroje rádi doporučí přístroj vhodný na domácí použití.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
10. 2. 2016hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook