zapomenuté heslo

Co nám chybí, když máme bolesti hlavy

Co nám chybí, když máme bolesti hlavy
Zdroje bolestí jsou stejně tak rozmanité jako povahy lidí, ovšem s tím rozdílem, že hlava nás může bolet jak z tělesných, tak i z duševních příčin. Na někoho jako spouštěcí mechanismus platí například stres, změna počasí, horečnatá onemocnění, potíže s trávením, výkyvy hladiny krevního cukru, hormonální změny, nedostatek spánku.

Mnohdy však bolesti hlavy signalizují některou z nemocí, třeba špatnou práci ledvin a jater, alergie, případně i dehydrataci. Statistiky udávají, že zhruba čtvrtinu populace provází chronické bolesti hlavy, přičemž za nejhorší se oprávněně považuje migréna provázená nevolnostmi, zvracením, poruchami vidění nebo citlivostí na světlo. A aby toho nebylo málo, dodejme, že ženy trpí na bolesti hlavy častěji než muži.

Co vám prospěje:

Každý, koho trápí tyto bolesti, by měl konzumovat dostatek hořčíku, který uvolňuje stažené cévy a tiší bolest. Důležitý je také vápník snižující svalové napětí, který rovněž pozitivně ovlivňuje cévy. Zinek podporuje obranyschopnost organismu, od věci nejsou ani vitaminy ze skupiny B, zejména pak thiamin. A proč přidat ještě „éčko“? Neutralizuje toxické volné radikály, které se považují za příčinu některých bolestí hlavy

Pochutnejte si na:

Čerstvé zelenině a ovoci, léčivě působí rovněž vločky, obilné kaše, neloupaná rýže a různá semena, dále mandle. Obecně vám více prospěje celozrnná strava a také mořské ryby. A navíc je prokázané, že umírněné vegetariánství s nízkým příjmem živočišných tuků dokáže zmírnit nebo zcela odstranit vaše trápení.

Na co raději zapomeňte:

Vznik bolestí hlavy i migrény může ovlivnit konzumace některých potravin, na každého však platí něco jiného, což je třeba vypozorovat. Obecně se však doporučuje vyhýbat se potravinám s obsahem glutamátu sodného, který je v mnoha konzervovaných surovinách a v ochucovadlech. Na překážku bývá také sůl; čím méně ji spotřebujete (a nejde jen o samotné solení, ale o všechno, co jíte už předem osolené), tím lépe. Vadit můžou i sloučeniny síry obsažené třeba v sušeném ovoci, dále pak tyraminy, cukr, umělé sladidlo aspartam a jiné látky. Z konkrétních skupin potravin byste měli omezit sladkosti včetně čokolády, mléčné výrobky, ořechy, čerstvé kynuté pečivo, uzeniny a uzené maso vůbec.

Tip Jarmily Mandžukové, autorky knihy Co nám chybí, když…: Bolesti hlavy zmírní potírání spánků a čela eukalyptovým olejem nebo mentolovou mastí.

Připravila: Marcela
Zdroj: Co nám chybí, když… http://www.nakladatelstvi-start.cz
Foto:iStock
17.10. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook