zapomenuté heslo

Co nám chybí, když máme bolest v krku

Co nám chybí, když máme bolest v krku
Patrně už jste vypozorovali, že bolest v krku není nemoc sama o sobě, ale jde o příznak nejčastěji virové nebo bakteriální infekce. Virové onemocnění začíná razantněji, zato bolest rychleji odchází. V případě bakteriální infekce mívá choroba těžší průběh a provází ji zvýšená teplota.

Bolesti v krku při polykání, pálení, potíže s mluvením a zvýšená teplota jsou průvodními jevy nachlazení, angíny nebo zánětu mandlí. Neprozradíme vám nic nového, když připomeneme, že náchylnost k bolestem v krku a angínám podporují únava a stres. Škoda jen, že i když to víme, málokdy se tím řídíme.


Co vám prospěje:

Vyzkoušejte antioxidant a současně jeden z nejužitečnějších vitamínů – „céčko“, který nejen mrní bolesti, ale hojí zanícené sliznice a tak pomáhá zvládat infekce horních cest dýchacích. Mezi šikovné pomocníky zmírňující nachlazení patří zinek a důležitou roli hraje rovněž vitamín A, podporující zdraví sliznic, včetně těch v krku a dýchacích cest.


Pochutnejte si na:

Barvách, a to doslova. Doporučuje se dostatek žlutého a oranžového ovoce a zelené listové zeleniny. Najdete v nich totiž hojné zastoupení potřebného „céčka“ a navíc ještě karotenoidů, které se v našem organismu mění na vitamin A. Stejně jako při mnoha jiných potížích nasaďte do boje osvědčený česnek s antimikrobiálními účinky, ovšem chcete-li si pochutnat bez úšklebku na tváři, vsaďte na léčivý dezert z jablek: plátky tohoto ovoce bez jádřince pokapejte citrónovou šťávou a poduste v troubě.


A co pít?

Zdraví v každém doušku poskytnou teplé nápoje, pomáhají totiž zvlhčovat sliznice. Dbejte, abyste vypili minimálně 2 litry denně, více bude lépe. Například do sklenice teplé vody vyždímejte citron, přidejte med a popíjejte; denně si dopřejte několik těchto sklenic zdraví. Silný mátový čaj stejně jako čaj z květů černého bezu jsou také užitečnými zdroji tekutin, které byste měli přijímat. Případně zkuste šalvějový odvar s protizánětlivým působením: několikrát denně ho kloktejte, nebo inhalujte a v optimálním případě použijte obě varianty.

Na co raději zapomeňte: Tentokrát bude výčet potravin a dalších lákadel poměrně chudý – dočasně je třeba omezit kořeněné pokrmy, sladkosti, nápoje s kofeinem a alkohol. A i kdyby bylo venku sebevíc teplo, měli byste oželet zmrzliny a nanuky.

Tip Jarmily Mandžukové, autorky knihy Co nám chybí, když…: Na mokrou tkaninu rozetřete silnou vrstvu měkkého tvarohu a přiložte potřenou stranou na krk. Omotejte suchým šátkem nebo tenkým ručníkem a nechte působit několik hodin. Doporučuji ještě inhalovat páru z misky s opravdu velmi horkou vodou, do které nakapete eukalyptový olej.

Připravila: Marcela
Zdroj: Co nám chybí, když… www.nakladatelstvi-start.cz
Foto: iStock
29. 11. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook