zapomenuté heslo

Tajemství věčně mladého úsměvu

Tajemství věčně mladého úsměvu
Komu by se nechtělo udržet si mladistvý úsměv i v pokročilém věku? Ženy kvůli udržení svého půvabu uléhají pod skalpely plastických chirurgů, nakupují noční a denní krémy, do úmoru dřou v posilovnách. Stejnou péči si přitom zaslouží i zuby a dásně.

Co tedy můžete udělat pro své zuby dříve, než vás okolnosti donutí investovat do nákladných zubních náhrad? Dostatečně včas vsadit na prevenci!

  1. Omezte kontakt svých zubů s cukrem, působícím zubní kazy, a rovněž s kyselými potravinami, zodpovědnými za erozi skloviny a ztrátu vápníku. Ovocné šťávy nebo nápoje s bublinkami pijte brčkem.
  2. Vyhněte se větší konzumaci jídla a pití, které mohou zabarvovat zuby (například káva nebo červené víno).
  3. Přestaňte kouřit. Kouř z cigaret obsahuje tisíce toxických látek. Nikotin jednak zabarvuje zuby, ale zvyšuje pravděpodobnost nemocí zubů a dásní, a to dokonce i při dobré péči o ústní dutinu.
  4. Jezte vyváženou stravu: ovoce nebo zeleninu byste si měli dopřát pětkrát denně, protože antioxidanty, které jsou v nich obsažené, hrají zásadní roli v udržování dobrého zdravotního stavu dásní.
  5. Zdravé dásně pomáhají udržovat i zdraví zubů: díky správným postupům čištění zubů a díky používání správné zubní pasty si zachováte zuby i dásně v dobré kondici. 
  6. Choďte na pravidelné kontroly k zubnímu lékaři. Také se s ním nezapomeňte poradit o lécích, které právě užíváte, protože některé z nich mohou mít na zdravotní stav vašich zubů a dásní negativní vliv.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
24. 2. 2020hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat

DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook