zapomenuté heslo

Potřebujete regenerovat vlasy? Vsaďte na keratin!

Potřebujete regenerovat vlasy? Vsaďte na keratin!
Ne každý má to štěstí, že jsou jeho vlasy husté, lesklé a zdravé. Pokud toužíte svou hřívu přeci jen trochu vylepšit, zkuste používat přípravky, jež obsahují keratin. O této látce se toho hodně napsalo, ale víte vůbec, co je zač a k čemu je keratin dobrý?

Keratin je stavební bílkovina, která je základní složkou každého lidského vlasu. Její vláknitá struktura uspořádaná do svazků propůjčuje vlasům pružnost, pevnost v tahu a sílu. Keratin umožňuje vlasům snášet extrémní teploty, a to jak vysoké, tak velmi nízké. Díky keratinu vlas dokáže čelit horkým paprskům letního slunce a mrazu, stejně jako teplu ze stylingových přístrojů jako jsou žehličky, kulmy na vlasy, elektrické natáčky a další. Pokud mají vlasy dostatek neporu-šeného keratinu, jsou dobře připraveny na vlivy vnějšího prostředí.

Nic netrvá věčně

Časté vystavování vlasů extrémním teplotám a vlivům vnějšího prostředí, ale například i každo-denní stres nakonec může keratinové řetězce poškodit. Jakmile se jednou keratinové vlákno roz-padne na menší části, stává se rozpustným ve vodě a postupně se vymývá. Jsou-li keratinová vlákna ve vlase poškozena, ztrácí vlas svoji elasticitu a dochází k jeho ulamování.


Čím více péče, tím zdravější vlasy

Jednoduchou a účinnou variantou, jak zvýšit posílit a narovnat vlas a zvýšit jejich odolnost, je používání kosmetických přípravků s obsahem keratinu. Jde o stejné látky, které se vyskytují v lidských vlasech, takže pomáhají přirozenou cestou regenerovat vlasové vlákno a navracet mu ztracenou sílu. Keratin posiluje vlasy a zlepšuje strukturu vlasu zevnitř i navenek. Výsledkem je, že vlas znovu získá svoji zdravou přirozenou strukturu. Keratin vyplňuje trhliny ve vlasovém vlák-nu, aby vlas byl poddajnější, lesklejší a snadno se upravoval. Vlasy jsou pak pružné, poddajné a zdravě vypadající. Produkty s obsahem keratinu nabízí například Schwarzkopf. Vyzkoušet může-te například novou pečující řadu značky Schauma Keratin Strong, nebo Syoss Keratin Hair Perfection. Péči můžete doplnit používáním laků na vlasy a pěnových tužidel Syoss Keratin Style Perfection. Keratin, který se v recepturách Schwarzkopf vyskytuje, je přírodní, základní surovinou pro jeho získání je ovčí vlna. 

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
29. 4. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook