Peeling rozjasní vaši pokožku!

Peeling rozjasní vaši pokožku!
Necítíte se ve své kůži? Zbavte ji odumřelých buněk! Není to složité, navíc budete-li peeling provádět pravidelně, poměrně rychle získáte svěží a zdravě vypadající pokožku.

Určitě víte, že pokožka se stále obnovuje a nové kožní buňky nahrazují staré. Aby jim šla práce „lépe od ruky“, pomozte jim a zbavte se odumřelých buněk peelingem Budete-li ho provádět pravidelně, kůže se zjemní, vyhladí a přirozeně zrůžoví.


Jak na to? Vyberte si z více variant – mechanický peeling zvládnete samy doma, nebo si ho můžete nechat aplikovat zkušenou kosmetičkou, případně v salonu lze ještě vyzkoušet chemický peeling. Jen si dejte pozor; pokud máte kožní problémy nebo citlivou pleť, raději se svěřte do rukou odborníků.
 

Mechanický peeling

Svou konzistencí zpravidla připomíná krém s obsahem drobných zrníček, může jít například o jemný písek, mořskou sůl, rozemleté mandlové otruby nebo meruňková jádra. Prodávají se však i peelingová oleje nebo mýdla. Na co byste měly myslet předem? Vaše tvář potřebuje šetrnější přístup, proto na ni používejte obličejový peeling, který je jemnější a k pokožce šetrnější než tělový scrub.
 

Ošetřujte obličej


Pokožka těla

 

Chemický peeling

Jeho provádění patří do rukou školené kosmetičky a jde o nanášení ovocných kyselin na kůži. Po aplikaci se pokožka odloučí od povrchové nebo hlubší vrstvy kůže a pak následuje regenerační fáze, která trvá přibližně 3 až 5 dní. Výsledek? Pleť je po zhojení na dotek jemnější, vyhlazenější, hydratovaná a do jisté míry se díky tomuto ošetření odstraňují projevy akné a pigmentace.


Připravila: redakce
Foto: iStock
4. 3. 2019