zapomenuté heslo

Odličování: 3 + 1 krok k pěkné pleti

Odličování: 3 + 1 krok k pěkné pleti
Ať už používáte make-up každý den nebo se téměř nemalujete, večer před spaním musíte odlíčit (očistit) svou pleť. Je to snazší, než si myslíte – vyzkoušejte na vlastní kůži!

Než si připomeneme základní kroky při odličování, měli byste vědět několik praktických maličkostí, které celý proces zjednoduší a zpříjemní:

  • jemně navlhčený obličej se lépe odličuje (případně navlhčete tamponek tonikem),
  • zbytečně si obličej „nedrhněte“, jinak si podráždíte pleť,
  • pokud se líčíte, začněte odlíčením očí a pak postupujte shora dolů, končete krkem,
  • nezapomeňte ani na rty, i na nich stejně jako kdekoliv jinde na obličeji se můžou zachytávat nečistoty (doporučuje se začít ve středu rtů a posužovat směrem ke koutkům).

 

Krok 1: čištění

Na šetrné a přitom pečlivé čištění pleti je třeba myslet hlavně večer, avšak vyplatí se i poránu. Používejte k tomu určená a s vaším typem pleti ladící pleťová mléka, obličejové mycí gely, krémy či speciální mýdla. Každé z nás vyhovuje něco jiného, nebojte se vyzkoušet novinky. Po vyčištění si obličej opláchněte vlažnou vodou.


Krok 2: tonizace

Pleťová tonika jsou jako vojáci ve druhé linii, kteří mají dočistit pleť a připravit „terén“ pro následné ošetření a vyživení pokožky. Ostatně to už by dnes měla vědět každá žena, že dobře odlíčená a vyčištěná pleť lépe přijme účinné kosmetické složky. Podobně jako při prvním kroku i nyní se nabízí použít vatové tamponky – jsou nejpraktičtější a prodávají se různých velikostí.


Krok +1: aplikace séra

Máte hotovo? Nyní si můžete dopřát takzvaný krok navíc – séra. Tyto kosmetické přípravky jsou zpravidla tekuté a lehké, a přesto umí vyživit pokožku do hloubky. S ohledem na věk se používají jednou až dvakrát denně a na rozdíl od krémů se neroztírají, ale vklepávají.


Krok 3: aplikace krému

Posledním úkonem je nanesení krémů jemnými krouživými pohyby na celý obličej, krk i dekolt. Na oční okolí používejte k tomu určené přípravky. Proč? Abyste zredukovaly možná ještě nepatrné vrásky a zpomalily tvorbu nových. Podobně jako séra se oční krémy doporučuje vklepávat bříšky prstů.


Připravila: redakce
Foto: iStock
22. 3. 2021hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

jelen
JELEN - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook