zapomenuté heslo

Na plastiku uší není nikdy pozdě

Na plastiku uší není nikdy pozdě
Ať se nám to líbí nebo ne, odstálé uši bývají velmi často terčem posměchu. Nejčastěji v dětství, ale i v dospělosti bývá těžké se s touto vadou zcela vyrovnat. Proč se však trápit, když řešení je celkem jednoduché.

Odstávající ušní boltce patří k nejčastějším kosmetickým vadám vůbec. Značně ovlivňují výraz obličeje a bohužel je nelze zakrýt jinak než delšími vlasy nebo různými pokrývkami hlavy, a tak se lidé s touto vadou často setkávají s posměchem. Nadávky jako „ušaté torpédo“, „ušatec“ apod., pak bývají velmi časté a poznámky ke vzhledu člověka s odstálýma ušima mohou vést k vyčlenění z kolektivu, k úvahám o vlastním já a odmítání sama sebe, což je mnohdy příčinou vzniku různých psychických poruch.

„Takové situace se týkají zejména dětí,“ říká MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny, a pokračuje: „v dospělosti přímý posměch většinou nebývá častý, takto postižení lidé jsou však i tak na poznámky týkající se vzhledu velmi citliví. Nejčastěji tuto vadu operujeme v dětském věku, ideální je když děti podstoupí operaci dříve, než začnou chodit do školy. Zájem o operaci mají však i lidé ve vyšším věku, operujeme dospívající děti i dospělé, které tato vada začne obtěžovat například v souvislosti se změnou zaměstnání, změnou partnera nebo když poznámkami týkajícími se jejich vzhledu trpí vlastní děti. U tohoto zákroku naštěstí neexistuje věkové omezení, a tak lze operaci provést prakticky kdykoli. Pokud tedy dítě v předškolním věku operaci podstoupit nechce, není kam spěchat a je lepší nechat ho, až samo dospěje k rozhodnutí. S dítětem, které si operaci samo přeje, se pak lépe spolupracuje a vše lépe snáší .“

Co vás čeká na plastice uší

Otoplastice (operace ušních boltců) předchází individuální konzultace. Podmínkou operace je vždy, stejně jako u jiných zákroků, dobrý zdravotní stav. Operace se provádí v místním znecitlivění, pouze ojediněle se provádí v celkové anestezii.


Během operace se většinou na zadní straně boltce vyřízne proužek kůže, jehož velikost je určena rozsahem odchylky. Současně se jemně zbrousí chrupavka v místě přirozeného ohnutí boltce. Pak chirurg upraví tvar a postavení boltce do požadované pozice, a to pomocí vnitřních fixačních a zevních modelačních stehů. Operace je zakončena celkovým obvazem hlavy a pokud zákrok proběhl v lokálním znecitlivění, odejdete do domácího ošetření ještě týž den.

Po zákroku

  • První dny po operaci byste se měli řídit pokyny lékaře, docházet na doporučené kontroly a převazy. Určitě dodržujte klidový režim, spěte na zádech, při spaní na boku si můžete přivodit zvýšenou bolestivost a výrazné otoky. V prvních dnech po operaci můžete v operované oblasti pociťovat bolest, u dospělých bývá bolestivost výraznější. U dětí, které mají chrupavku ušních boltců měkčí a pružnější než dospělí, bývají pooperační bolesti jen minimální a většinou jim ani není nutné podávat léky tlumící bolest. 
  • Obvaz hlavy budete muset ponechat na hlavě nejčastěji 10-14 dnů po operaci. Stejnou dobu byste měli chránit boltce ve spánku šátkem či čelenkou. Do běžného režimu se vrátíte asi po 3-4 týdnech od operace, snažte se však vyvarovat prostředí se zvýšeným rizikem infekce – vynechte koupání v bazénech a rybnících, chraňte uši před chladem a několik týdnů počítejte s vyšší citlivostí boltců a při sportu raději noste čelenku. Rekonvalescence a rychlost hojení je vždy individuální, závisí na schopnostech vašeho organizmu a také na vaší svědomitosti a pečlivosti při dodržování pooperačních pokynů. 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
1. 2. 2016hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat
#1: anonym-10240 vloženo: 19. 08. 2013
Kdo nemá odstále uší, nechápe, jak dokážou člověka potrápit. Pokud máte odstále uši tak se netrapte a přečtěte si co jde s tím udělat http://www.plastickachirurgie.com/operace-odstavajicich-usi-p18.html
Energie dne

opice
OPICE - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook