zapomenuté heslo

Hory a vaše pleť: na co pozor

Hory a vaše pleť: na co pozor
Chystáte se na víkend nebo vysněný týden na hory? Přejeme vám krásné počasí a snad se také dočkáte sněhové nadílky. Abyste si však pobyt na čerstvém vzduchu opravdu užili, je třeba postarat se nejen o lyže, ale i svou pokožku.

Proto si do batohu přibalte funkční kosmetické přípravky, na parádu myslete až ve druhé řadě.


Začněte u rukou

Bez rukavic by to v zimě nešlo, ale i tak je třeba pokožku rukou chránit. Zkuste například balzámy s aloe vera nebo s bambuckým máslem, hojivé účinky smimo jiné libuje heřmánek, měsíček, rakytník a další přírodní složky. Anebo každý večer ošetřete ruce vrstvou staré dobré indulony.

Na co pozor? Překvapivě na hygienu. „Voda, především pak horká, smývá z pokožky ochranný filtr. Jste-li na horách delší dobu, tak je dobré udělat si i zábal. Vezměte si regenerační krém a ve velmi silné vrstvě ho namažte na ruce,“ radí Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz. Na ruce si navlékněte igelitové ruce a sejměte je asi po půl hodině.


Staráme se o obličej

Možná si myslíte, že přípravky s UV faktorem jsou vyhrazené jen pro léto. Je to omyl, sluníčko působí stále, byť v jiné intenzitě. Ovšem například v Alpách může být stejně silné jak v zimě, tak v létě. Navíc obecně je třeba myslet i na to, že sníh dokáže odrazit až 80 procent slunečního záření. Přípravky by kromě požadovaného UV filtru (doporučuje se 30) měly být také voděodolné, protože sníh i pot je rychle smyjí.

Pořiďte si rovněž mini verzi krému, kterou můžete mít stále při sobě. Za jasného počasí krém nanášejte opravdu často, třeba i každé dvě hodiny.


Hydratační přípravky také v zimě?

Poměrně mnoho let se tradovalo, že v zimě není vhodné aplikovat na pleť hydratační krémy, protože by mohly namrznout. Pravda je taková, že krémy a jiné produkty slibující hydrataci používat lze i v chladných měsících, současně by však měly být mastnější, s obsahem například rostlinných olejů, ceramidů či koenzymu Q10. Na horách se v této době nebojte ani silnější vrstvy krému. Nejlepší volbu však nabízejí přípravky určené právě pro zimní měsíce.


Stále krásné rty

„Na horách si do kapsy vedle skipasu dejte i tyčinku na rty. Lesky či sebekvalitnější rtěnky nestačí. Oblast rtů je velmi citlivá a neobsahuje mazové žlázy, takže se velmi rychle vysušuje a rty snadno popraskají. Ideální je používat například balzámy s ochranným faktorem SPF, protože spálené rty od sluníčka nejsou opravdu nic příjemného,“ uvádí Dagmar Korbová Krůzová. Asi už není třeba doplňovat, že stejně jako obličej i rty je třeba ošetřovat několikrát denně. Čím častěji, tím lépe.

A ještě si dejte pozor na jeden zlozvyk – olizování rtů. Díky němu se citlivé pokožka těchto partií ještě více vysuší.


Připravila: Marcela
Foto: Krása.cz
17. 12. 2018hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

opice
OPICE - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook