Dopřejte pleti peeling

Dopřejte pleti peeling
Přejete si, aby byla vaše pokožka rozjasněná a krásné hladká? Pak používejte pro její ošetření pravidelně peeling.

Naše pokožka se neustále obnovuje a zbavuje se odumřelých buněk. Buďte si jisti, že vám poděkuje, pokud jí v tom pomůžete a dopřejete jí čas od času peeling. V překladu to doslova znamená odloupnutí toho, co by na kůži nemělo být. Při pravidelném používání dochází k vyhlazení, projasnění a zjemnění pleti. Dopřát si můžete buď mechanický peeling, který zvládnete v pohodlí domova, nebo se můžete svěřit do rukou zkušené kosmetičky v salonu a vyzkoušet chemickou variantu. Pozor, pokud máte citlivou pleť nebo trpíte ekzémy, na peelingové procedury raději zapomeňte.


Mechanický peeling

Spočívá v použití speciálního mycího krému, který obsahuje nepatrné brusné částečky. Může to být například jemný písek, mořská sůl, zrníčka, rozemleté mandlové otruby nebo meruňková jádra. Peeling nabízí nejrůznější varianty. Nejčastěji jde o krémy, ale můžete si dopřát i peelingové mýdlo nebo olej. Existují speciální peelingy na obličej, jiné jsou určeny k ošetření celého těla – ty jsou známé také pod označením scrub. Rozdíl je především v hustotě a hlavně velikosti abrazivních částic. Tělový peeling je o poznání drsnější než obličejový.

 

Obličej

 

Tělo


Chemický peeling

Provádí se nanášením ovocných kyselin na pokožku. Po aplikaci se pokožka odloučí od povrchové nebo hlubší vrstvy kůže a pak následuje proces regenerace, který trvá cca 3-5 dní. Pleť má po zhojení viditelně lepší, obnovenou strukturu. Dochází k vyhlazení vrásek, pleť je vyrovnaná, jemnější, hydratovaná a odstraňují se projevy akné a pigmentace.

 

Přírodní salon

Peeling si můžete vyrobit i ze surovin, které najdete doma.

Kuchyňská sůl

 

Do kelímku zakysané smetany zamíchejte 5 polévkových lžic kuchyňské soli. Nanášejte na vlhkou pokožku a lehce masírujte celé tělo. Dejte pozor, abyste na těle neměli drobné oděrky, poraněná místa by vás pálila.

Citron nebo pomeranč

Rozpulte citrón nebo pomeranč a lehce je vymačkejte. Do půlek citronu nebo pomeranče vložte lokty a pokožku jimi jemně masírujte. Mělo by stačit přibližně 5 minut a vaše lokty budou krásně jemné. Potom nezapomeňte pokožku ošetřit hydratačním krémem nebo olejem.

Lískové oříšky

Smíchejte 1 lžíci jemně pomletých lískových oříšků se lžičkou čisticího mléka a lžičkou medu. Směs důkladně promíchejte a opatrně vmasírujte do pokožky obličeje i krku. Po 3 minutách důkladně opláchněte a obličej ošetřete krémem.

Ovesná zrna

Rozmixujte 2 lžíce ovsa tak, abychom získali hrubozrnný prášek podobný mouce. Nasypte do čisté sklenice a přidejte 2 lžíce pleťové nebo obyčejné vody. Důkladně promíchejte, abyste získali hustou hladkou kašičku. Směs použijte jako peelingový krém, hodí se pro každý druh pleti.

 

Text: Zuzana
Foto: iStock
3. 9. 2018