zapomenuté heslo

Bio kosmetika a její prospěšný vliv na lidské tělo a psychiku

Bio kosmetika a její prospěšný vliv na lidské tělo a psychiku
Biokosmetika je přírodní kosmetika bez chemických látek, proto je vhodná i pro lidi s citlivou pokožkou.

Škodlivé chemikálie v péči o tělo
 

Většina šamponů a přípravků vlasové kosmetiky, které známe z reklamy, je plná chemických látek, jež mohou lidský organismus dráždit, způsobovat kožní a jiné problémy. Nebezpečné jsou takové kosmetické prostředky především pro těhotné ženy, protože mohou mít vliv i na nenarozené dítě. Stačí malý test. Potřebujete si umýt ruce od šmíru, vyčistit neodstranitelnou skvrnu? Použijte šampon na vlasy a uvidíte, jak rychle špína zmizí. Čím to asi bude?


Především jsou to parabeny, konzervační látky, které se vyskytují ve většině kosmetických prostředků, narušují hormonální rovnováhu a jsou podezřelé z toho, že mají vliv na vznik rakoviny prsu. Látky SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate) obsažené v tekutých mýdlech, gelech a šamponech, kůži výrazně vysušují a umožňují jiným toxickým látkám proniknout mnohem hlouběji, než by je pustila přirozená ochranná bariéra. Mohli bychom pokračovat dál a dál ve výčtu látek, které se používají při výrobě kosmetiky. U nás v Evropě máme naštěstí přece jen větší kontrolu a spousta z nich je zakázaná (na rozdíl od Ameriky).


Přírodní kosmetika je bezpečná


Spoustě lidí není lhostejné, co jedí, zájem o biopotraviny se zvyšuje již několik let. Podobný zájem se začíná projevovat i směrem k přírodní kosmetice. Při výběru vhodných přípravků je třeba se zaměřit na to, zda tyto výrobky získaly certifikáty jako přírodní kosmetika. Bio kosmetika nesmí obsahovat složky z geneticky modifikovaných surovin, žádné chemické látky, jako je parafín, vazelína a další produkty z ropy. Zakázány jsou rovněž syntetické vonné, konzervační a barvicí látky. Stejně tak se nesmí používat suroviny z mrtvých zvířat, živočišný kolagen a glycerin, vorvaňovina, norkový tuk a další. Suroviny pro výrobu pocházejí z čistých zdrojů, kontrolovaného zemědělství, takže pleťová a tělová mléka, vlasové šampony a další kosmetika jsou bezpečné a zdraví prospěšné.

Komerční prezentace
Foto: iStock
30. 9. 2013hodnotit 1 2 3 4 5

Mohlo by Vás zajímat


Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

opice
OPICE - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook