zapomenuté heslo

Zveme vás na preventivní akce proti rakovině

Zveme vás na preventivní akce proti rakovině
Dnes už pomalu nenajdeme rodinu, která by neměla zkušenost se zákeřnou rakovinou, a přesto stále málo dbáme na prevenci. Pojďme to změnit! Pokud se stydíte zeptat svého lékaře, zkuste to nyní – na náměstí.

A to doslova, protože roadshow zaměřená na prevenci rakoviny děložního čípku, prsu a rakoviny tlustého střeva a konečníku putuje po náměstích řady českých a moravských měst. Nemá se strašit, ale v tomto případě je třeba na rovinu říci – rozdíl mezi včasným a pozdním odhalením rakoviny může pro řadu lidí znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Možná jste si všimli…

… projektu MZ ČR a zdravotních pojišťoven Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY. Odstartoval letos a potrvá do poloviny příštího roku. A proč vůbec vznikl? Snaží se přimět všechny, kterých se to týká, aby absolvovali potřebné preventivní prohlídky, konkrétně jde o vyšetření děložního čípku, prsu a tlustého střeva a konečníku. Na preventivní prohlídky tak během roku budou cíleně zvaní dopisem doslova statisíce lidí.

Víte, že…

… na celém světě onemocní rakovinou přes 14 milionů lidí a z toho přes 8 milionů zemře? Pozor, jde o průměrná čísla za pouhý jeden rok.
… v České republice stoupá počet diagnostikovaných případů nádorových chorob? Nejčastěji jde o rakovinu tlustého střeva a konečníku, rakovinu prsu a rakovinu děložního čípku, což je důvod, proč se preventivní kampaň zaměřuje právě na ně.

Kdy a kam vyrazit

Možná jste mezi "cílovou skupinou", a možná, že se prevence tak trochu bojíte. První obavy můžete lidově řečeno „setřást“ díky zmiňované roadshow s odborníky – lékaři a pracovníky neziskových organizací (tuto preventivní kampaň podporují například Aliance žen s rakovinou prsu, Dialog Jesenius/Ruce na prsa, Liga proti rakovině, Onkomaják...). Aktuálně navštíví řadu měst, další akce se však ještě plánují (druhá etapa proběhne na podzim, třetí příští rok) a podrobný přehled najdete na webu www.bezrakoviny.cz

Olomouc = 6. 5. – Dolní náměstí,
Jihlava = 7. 5. – Masarykovo náměstí,
Plzeň = 15. 5. - Náměstí Republiky,
Ostrava = 9. 6.,
Frýdek-Místek = 10. 6.,
Nymburk = 23. 6.
Praha = červnový termín bude upřesněný

Pokud jste například z Olomouce, pak dnes zhruba od 14. do 17. hodiny máte jedinečnou příležitost optat se na vše, co vás ohledně rakoviny zajímá. Anebo pak v uvedené dny v dalších městech, a to vždy od 14. hodiny. Tak přijďte, a možná se spolu potkáme!


Připravila: Marcela
Foto: www.bezrakoviny.cz
6. 5. 2014
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook