Puškvorec pomáhá i přestat s kouřením

Puškvorec pomáhá i přestat s kouřením
Puškvorec obecný (Acorus calamus) je hojnou bylinou mokřadů a břehů stojatých vod. Pro léčivé účely se sbírá jeho oddenek, který roste vodorovně nehluboko pod povrchem bahnité půdy. Ačkoli nevypadá zvlášť nápadně, jeho léčivé a povzbuzující účinky za povšimnutí jistě stojí.

Léčivé účinky

Vnitřně používáme puškvorec:

Zevně puškvorec pomůže:

Dávkování:

Nálev: 1 čajovou lžičku sušené drogy zalijeme 0,25 l horké vody a necháme několik minut luhovat. Pijeme jej chladný, obvykle 1-2x denně. Pro přípravu koupele můžeme použít koncentrovanější nálev. Dlouhodobé užívání kořene puškvorce není vhodné.


Využití v kuchyni

Puškvorcový oddenek rozemletý na prášek se používá jako aromatické, nahořklé koření k ochucení sladkých pokrmů. Oblíbený je zejména v islámské a indické kuchyni. V Anglii a Americe byl známý jako cukrovinka - kandovaný puškvorec .


Kdy sklízet a jak uchovávat

Vzhledem k tomu, že u puškvorce sbíráme oddenky, je nejlepším obdobím časné jaro nebo pozdní podzim, kdy rostlina ukládá do podzemních orgánů nejvíce látek. Na sběr puškvorce se tedy vydáváme v březnu, dubnu, říjnu nebo listopadu. Nasbírané oddenky zbavíme kořínků a podélně rozpůlíme, aby rychleji schly. Sušíme přirozeným nebo umělým teplem do 35 oC. Usušená droga by měla být načervenalá nebo šedohnědá, s výrazným aroma. Uchovýváme v jutových pytlích nebo vzduchotěsných skleněných nádobách na suchém místě.

Puškvorec nesušíme a neskladujeme s jinými bylinami, protože je silně aromatický.

Autor: www.pestovani.in
Foto: iStock
20. 11. 2015