Krása

Udělejte si pořádek v kosmetice

Sbírání lístečků

Chystáte se doma na velký jarní úklid, nebo u vás už dokonce probíhá? Stejný pořádek byste však měly udělat i ve své kosmetické taštičce.

Kontrola nejen dekorativní kosmetiky se vyplatí, rovněž je však třeba myslet na očistu štětců a houbiček. Tak s chutí do práce, za chvíli budete mít hotovo!

 

Pozor na záruku kosmetiky

Obecně platná dvouletá záruční lhůta má u kosmetiky přece jen trochu jiné postavení. Těžko si asi dokážeme představit, že bychom například řasenku párkrát použily, pak ji odložily někam na dno šuplíku a chtěly se s ní nalíčit třeba za rok. U řasenky se většinou doporučuje výměna jednou za půl roku, jinak hrozí, že by podráždila oči a mohla by způsobit dokonce i zánět spojivek. Pokud ji máte krátce, jen otřete obal, pečlivě zejména v oblasti uzávěru. Pak ořežte všechny tužky, zbavíte se tím bakterií nanesených na konečcích. Často rovněž používáme-make-upy. Podle Dagmar Korbové z obchodu Krasa.cz byste tekutý make-up neměly mít déle než devět měsíců od data výroby. „Naopak tuhý pudr při správném skladování vydrží i dva roky,“ vysvětluje.

 

Na své pleti nešetřete

Podobný „průvan“ proveďte u další kosmetiky,kterou máte do zásoby či ji používáte jen výjimečně. A to, co se vám už nezdá, ať už barvou, konzistencí či dokonce nepříjemným aroma, bez milosti vyhoďte. Což platí i pro zbytky krémů nebo jejich vzorky, které mnohé ženy rády s oblibou schraňují, ale pak je zapomenou používat. Prošlé a staré výrobky můžou způsobovat alergické reakce a kožní potíže.

 

Co ještě uklidit?

Štětečky, štětce i houbičky. Používáme je běžně, považujeme je za samozřejmost, ale přiznejme si – jak často je čistíme? Přitom se na nich zachytává mastnota, zbytky z líčidel a mnohé nečistoty. A to vše může způsobit řadu nepříjemnosti na pleti. Nejjednodušší řešení? Vyperte je ve vlažné vodě, například s přídavkem šamponu, a nechte přirozeně uschnout. Nejlépe na savém froté ručníku, jen je na něj položte. „Na štětce i houbičky ještě pravidelně aplikujte speciální antibakteriální spreje,“ odbornice přidává další radu.


Potom omyjte i hřeben, buď opět v šamponové lázni nebo ho vydrhněte pod proudem tekoucí vody s pomocí dětského mýdla a kartáčku. Rovněž očistěte všechna svá zrcátka.

 

Zákoutí plné prachu

Na závěr poveďte revizi vůní, ale i sprejů či deodorantů. Mnohdy si z nostalgie necháváme doslova zbytky výrobků a pak se nám v koupelně či v ložnici doslova rozmnožují sestavy lahviček. Pokud nejste zrovna jejich sběratelkou, přestaňte z nich otírat prach a podle data výroby zvažte, co ještě lze použít a co už je třeba vyhodit. Pakl alespoň budete mít dobrý důvod zase si něco nového koupit.

Připravila: Marcela
Foto: Krasa.cz
7. 5. 2018

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků